blog

Ile kosztuje strona internetowa w 2024 roku?

Ten post zawiera 1573 słów i 10432 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 7 minut.

Prowadzisz biznes stacjonarny? A może dopiero rozpoczynasz działalność? W każdym przypadku, strona internetowa coraz częściej staje się koniecznością, jeżeli firma chce się rozwijać oraz zdobywać nowych klientów. Tu jednak rodzi się pytanie – ile kosztuje strona internetowa? Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie są koszty stworzenia strony www, wyjaśniamy poniżej.

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Koszty budowy strony www to jedna z najważniejszych kwestii, z jakimi przychodzi się zmierzyć każdej osobie, która pragnie rozwinąć swój biznes. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na cenę strony www składa się wiele różnorodnych czynników. Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania, kto jest grupą docelową oraz jakie są nasze cele, zarówno te aktualne, jak i związane z przyszłymi działaniami.

Od czego zależą koszty budowy strony www?

 • Rodzaj strony internetowej
 • Zakres rozbudowy
 • Wybrane funkcjonalności
 • Wielojęzyczność
 • Content
 • Wykonawca

To, ile kosztuje strona internetowa, zależy od wielu różnych czynników. Oczywiście każdy ma inne potrzeby. W przypadku małego osiedlowego sklepu, gdzie produkty są sprzedawane wyłącznie stacjonarnie, wystarczająca będzie prosta strona www, prezentująca najważniejsze informacje o ofercie. Natomiast prowadzenie handlu elektronicznego będzie już wymagało bardziej zaawansowanych rozwiązań.  

W zależności od konkretnych potrzeb, strony www mogą zostać wzbogacone o dodatkowe funkcjonalności, co umożliwia sprawną obsługę klienta. Formularze, płatność w różnych walutach, zaawansowane wyszukiwarki czy kalkulatory to tylko niektóre opcje, które mogą pojawić się na stronie internetowej.

Zarówno grafika, zdjęcia, jak i teksty, które znajdują się na stronie internetowej, mają ogromny wpływ na to, czy użytkownik będzie chciał skorzystać z oferty. Zarówno teksty, jak i zdjęcia można dostarczyć agencji interaktywnej lub innemu wykonawcy strony www – o ile dysponujemy czasem oraz chęciami. Jednak często wykonanie treści, czyli contentu,  staje się zadaniem wykonawcy strony lub też innych firm. Zaletą takiego rozwiązania jest doświadczenie specjalistów oraz wiedza odnośnie tego, co powinno znaleźć się na stronie, aby była przyjazna jednocześnie dla robotów wyszukiwarki internetowej, jak i dla odbiorców.

To, ile trzeba zapłacić za stronę www, zależy również od samego wykonawcy. Jej stworzenie możemy powierzyć agencji interaktywnej lub freelancerowi. Wiele zależy również od renomy firmy i jej doświadczenia. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze droga strona internetowa będzie lepsza od tej tańszej. Czasami cena jest wyższa ze względu na dużą rozpoznawalność agencji, co nie oznacza, że mniej znana firma dostarczy nam gorszy projekt.

Natomiast wskazówki na temat tego, w jakie pułapki nie dać się złapać podczas nawiązywania współpracy z wykonawcami stron internetowych, umieszczamy w jednym z kolejnych akapitów.

Strony internetowe – rodzaje a koszty

Zacznijmy od tego, że największe znaczenie w odniesieniu do kosztów ma to, na jaki rodzaj strony internetowej zdecydujemy się, czyli jak skomplikowana w budowie będzie nasza witryna.

Strona internetowa w formie bloga

Dla wszystkich, którzy pragną tworzyć wpisy – artykuły, przepisy, instrukcje, recenzje itd. Strona blog umożliwia efektywną komunikację z odbiorcami. Co więcej, dodawanie treści oraz ich modyfikowanie jest bardzo proste i szybkie.

Ile kosztują strony www w formie bloga?
1100 zł – 3100 zł netto.

Strona wizytówka

Prosta, przejrzysta strona internetowa, która ma na celu prezentację najistotniejszych informacji na temat firmy. Z reguły tworzona jest dla osób prowadzących wyłącznie działalność stacjonarną.

Ile kosztują strony www wizytówki?

1600 zł – 2100 zł netto.

Strona typu One Page

Składa się jedynie z jednej strony (karty). Treść może być przewijana lub też użytkownik może przechodzić do konkretnych obszarów za pomocą przycisków. Strony typu One Page zawierają najważniejsze informacje odnośnie firmy oraz prezentują ofertę. Często wzbogacone są o oryginalne elementy graficzne.   

Ile kosztują strony www One Page?
1600 zł – 2600 zł netto.

Strona typu Landing Page

Strona internetowa na którą użytkownik trafia zazwyczaj po kliknięciu w banner lub link reklamowy. Landing Page najczęściej nie zawiera podstron. Może stanowić samodzielną witrynę lub być częścią większej. Z reguły dotyczy konkretnej oferty, promocji lub wydarzenia.

Ile kosztują strony www Landing Page?
1600 zł – 2600 zł netto.

Strona profesjonalna dla firmy

W przypadku mniejszych i średnich przedsiębiorstw, posiadających bardziej rozbudowaną ofertę i pragnących jak najlepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów, najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie profesjonalnej strony www, która oferuje wiele możliwości. Co więcej, dzięki takiej stronie, łatwiej będzie zająć jak najlepszą pozycję w wynikach wyszukiwarki.

Ile kosztują profesjonalne strony www dla firm?
2100 zł – 7100 zł netto.

Zaawansowana profesjonalna strona dla firmy

Stanowi odpowiedź na potrzeby opracowania niestandardowych rozwiązań. Wdrożenie zaawansowanych funkcjonalności sprawia, że firma jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Ile kosztują zaawansowane profesjonalne strony www dla firm?
6600 – 10600 zł netto.

Sklep internetowy

Sprzedaż w Internecie to doskonały sposób na poszerzenie grona klientów, dotarcie do dotychczas niedostępnych użytkowników oraz zwiększenie sprzedaży. Sklepy online muszą przede wszystkim być łatwe w obsłudze oraz niezawodne.

Ile kosztują strony www ze sklepem?
2600 zł – 8100 zł netto.

Strona dedykowana

Strona internetowa szyta na miarę, czyli indywidualnie dostosowywana do potrzeb konkretnej firmy. Zaawansowana opcja dla najbardziej wymagających.

Ile kosztują dedykowane strony www?
Od 6600 zł netto.

Czas wykonania strony www

Ile trwa zrobienie strony internetowej? To kwestia, która jest zależna od tego, w jakim stopniu rozbudowana będzie witryna. Tworzenie strony www składa się z kilku etapów. W naszej agencji interaktywnej z Wrocławia omawiamy potrzeby oraz poznajemy specyfikę firmy i oczekiwania jej klientów. Na podstawie zgromadzonych informacji sporządzamy projekt, koncepcję graficzną, a następnie, po akceptacji, wdrażamy i testujemy nową stronę internetową. Jednak można orientacyjnie wskazać, że:

 • strona wizytówka to ok. 3-5 dni pracy,
 • standardowa strona internetowa to do ok. 30 dni pracy,
 • profesjonalna strona www oraz sklep internetowy to ponad 30 dni pracy.

Hosting i domena – ile to kosztuje?

Koszty strony www nie są związane jedynie z jej zaprojektowaniem i budową. Należy również pamiętać o opłatach, takich jak hosting, czyli utrzymanie serwera oraz abonament za domenę. Zazwyczaj koszt utrzymania standardowej strony internetowej wynosi ok. 400 – 700 zł netto rocznie.

Pozycjonowanie strony internetowej a koszty

Samo stworzenie choćby najpiękniejszej i najbardziej dopracowanej strony internetowej nie sprawi, że od razu nasza firma stanie się rozpoznawalna w sieci. Żeby jednak tak było, należy wdrożyć działania z zakresu pozycjonowania. Są to czynności, które wykonuje się w celu podwyższenia pozycji strony www w wynikach wyszukiwarki internetowej. Należy jednak pamiętać, że działania SEO są długoterminowe. Oznacza to, że strona powinna być im poddawana przez dłuższy czas. W przypadku pozycjonowania strony internetowej, mamy do czynienia z kilkoma modelami rozliczenia – płatność za efekty, płatność abonamentowa oraz mieszana, o czym więcej piszemy w artykule przygotowanym przez naszą agencję interaktywną z Wrocławia o Rodzajach umów SEO. Usługi pozycjonowania zazwyczaj wynoszą od 500 zł. 

Budowa strony internetowej lub sklepu online – komu powierzyć?

Nawet gdy już wiemy, czego mniej więcej oczekujemy od nowej strony www, największym problemem może stać się wybór wykonawcy. Przy obecnej konkurencji na rynku nie jest to bowiem prosta decyzja. Możemy skorzystać z usług agencji interaktywnej lub freelancera. Warto wziąć pod uwagę wszystkie argumenty za i przeciw. Chociaż ceny u freelancera będą tańsze, w agencji nad naszą witryną będzie czuwać cały sztab specjalistów. Jeżeli jednak zależy nam na prostej, nierozbudowanej stronie, a konkretna osoba została nam polecona, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z usług freelancera.

Zawsze warto jest kierować się opiniami oraz portfolio, które prezentuje dotychczas zrealizowane projekty. Nie zawsze droga strona internetowa będzie ładniejsza, ale również warto uważać na oferty pt. „tanio, szybko i profesjonalnie”.

Tworzenie stron www – jak nie dać się złapać w pułapkę?

Chociaż na rynku jest bardzo dużo agencji interaktywnych oraz profesjonalistów, którzy doskonale znają się na swoim fachu, niestety czasami możemy natrafić na oszustów lub po prostu oferty, które nie są zbyt korzystne. Na jakie aspekty należy zatem zwrócić uwagę podczas poszukiwania wykonawcy strony www?

 • czy wykonawca prowadzi legalną działalność?
 • czy w umowie jest wyszczególniony zakres prac oraz termin realizacji?
 • czy portfolio wykonawcy odpowiada naszym potrzebom?
 • czy wykonawca ma dobre opinie w Internecie?

Warto pamiętać o tym, że niska cena może oznaczać, że budową stron zajmuje się osoba niedoświadczona, być może jedynie dorabiająca w ten sposób. W przypadku chęci wprowadzenia przez nas zmian, może pojawić się problem ze skontaktowaniem się z taką osobą w przyszłości.

Warto jest więc postawić na sprawdzoną agencję interaktywną, która dodatkowo oferuje doradztwo w zakresie marketingu oraz innych aspektów, które są ważne dla rozwinięcia biznesu. Ważne jest to, abyśmy mieli pewność, że również w przyszłości możemy ponownie zwrócić się do wykonawcy o pomoc.

Zastanawiasz się nad stworzeniem własnej strony www? Nasza agencja interaktywna z Wrocławia pomoże Ci zaistnieć w sieci!

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
5 (1 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić