Administracja serwerami

Administrowanie serwerami – na czym polega i dlaczego jest tak ważne?

Serwery stanowią najważniejszą część infrastruktury informatycznej. To właśnie one odpowiadają za działanie wszystkich aplikacji, które są konieczne do funkcjonowania biznesu, a także zabezpieczania i gromadzenia danych, jak i kontrolowania zasobów. Właściwie zaprojektowany, a następnie wdrożony system serwerowy, daje nam pewność co do ciągłości wszystkich procesów. Dlaczego prawidłowe działanie serwerów jest tak istotne? Wystarczy bowiem jedna awaria czy włamanie hakerskie, aby firma poniosła ogromne straty.

Wiemy już, jak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie serwerów. Jednak, aby rzeczywiście gwarantowały niezawodność, muszą być monitorowane przez wyznaczoną do tego osobę. Nad serwerami czuwa administrator. Do jego zadań należy bieżące kontrolowanie działania serwerów oraz reagowanie w sytuacji, gdy pojawiają się różnego rodzaju usterki i awarie. Niektóre firmy zatrudniają taką osobą, inne zaś delegują administrowanie serwerem wybranym pracownikom. Pierwsze rozwiązanie zazwyczaj jednak wiąże się z dużymi kosztami, podczas gdy w przypadku drugiego, pracownicy z niewielkim doświadczeniem w zakresie zarządzania serwerem, nie są wystarczająco szybcy i skuteczni.

Optymalnym rozwiązaniem, które pomoże Ci zaoszczędzić, jest zlecenie zadań doświadczonej firmie, która przejmie obowiązki związane z zarządzaniem serwerem. Jest to nie tylko tańsza opcja, ale i bardziej efektywna. Specjaliści będą w stanie szybko uporać się ze wszelkimi nieprawidłowościami, a nawet mogą przewidzieć ewentualne problemy. 

W naszej agencji interaktywnej ComputerSoft, również zajmujemy się administracją serwerami. Co więcej, posiadamy własny, dedykowany serwer, a dzięki znajomości sklepów PrestaShop, doskonale wiemy jak go optymalizować i ustawiać. 

Posiadasz hosting współdzielony?

Z reguły dostęp do serwera oferowany przez hostingodawcę, jest dość ograniczony. Możesz jednak zdecydować się na przeniesienie na nasz dedykowany serwer. Na bieżąco monitorujemy jego działanie oraz dbamy o to, aby nie pojawiły się żadne usterki. W razie zaistnienia jakichkolwiek problemów, jesteśmy w stanie przeprowadzić dogłębną analizę, na co nie pozwalają hostingi z ograniczonym dostępem. Dzięki znajomości sklepów PrestaShop, jesteśmy w stanie działać wyjątkowo skutecznie i zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Do naszego serweru dostęp mają jedynie klienci posiadający sklepy internetowe PrestaShop.

Posiadasz serwer dedykowany? 

Zdarza się, że po wdrożeniu serwer zostaje pozostawiony sam sobie, co oznacza, że nie jest on aktualizowany, a także nie są wykonywane kopie zapasowe. W międzyczasie mogą jednak pojawić się luki bezpieczeństwa, potencjalnie groźne dla naszego biznesu. Dzięki znajomości PrestaShop, jesteśmy w stanie zoptymalizować ustawienia konfiguracji w taki sposób, aby zapewniał ciągłość działań procesów, a jednocześnie, aby wszystko zostało ustawione w zgodzie z zaleceniami autorów określonego oprogramowania.

Dopiero zastanawiasz się nad wyborem hostingu dla swojego sklepu online?

W naszej agencji interaktywnej ComputerSoft, z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania, które najlepiej spełni Twoje potrzeby. Co więcej, posiadamy własny, dedykowany serwer, w przypadku którego dobra znajomość PrestaShop, pozwala nam szybko i efektywnie go optymalizować i konfigurować. Skorzystanie z takiej opcji może okazać się idealne w szczególności dla sklepów rozpoczynających swoją działalność. Jednak bez względu na zastosowane rozwiązanie, zawsze możesz mieć pewność, że konfiguracja serwera będzie zrealizowana optymalnie w odniesieniu do wymagań oprogramowania PrestaShop. 

Co możemy Ci zaoferować w ramach administrowania serwerem?

 • Aktualizacja oprogramowania
 • Bieżący monitoring działania serwera, a także czasu odpowiedzi aplikacji
 • Instalowanie różnego rodzaju aktualizacji
 • Archiwizacja danych
 • Optymalizacja konfiguracji
 • Stworzenie polityki kopii zapasowych
 • Plany rozwoju
 • Konsultacje

Jak wygląda współpraca z naszą agencją interaktywną?

Zanim otrzymamy od Ciebie wszelkie dostępy administracyjne, będziemy chcieli porozmawiać – zdalnie lub w naszej agencji interaktywnej we Wrocławiu. Podczas takiej rozmowy chcemy dowiedzieć się, jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby. Dzięki temu będziemy w stanie zaprezentować Ci najlepszą możliwą propozycję. W dalszej kolejności przeprowadzamy audyt bezpieczeństwa. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przedstawić działania, które należy wdrożyć, aby serwer funkcjonował jak najlepiej. Ustalamy także zakres naszej opieki administracyjnej oraz inne kwestie, takie jak na przykład czas reakcji. Nasza współpraca rozpoczyna się w momencie, gdy przejmujemy odpowiedzialność za serwer.Od tego momentu możesz odetchnąć ze spokojem – Twój serwer jest w najlepszych rękach 🙂

Dlaczego warto przekazać nam zarządzanie serwerem?

 • Mamy opracowane procedury oraz przygotowane narzędzia, które służą do monitoringu, dzięki czemu jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować na wszelkie nieprawidłowości.
 • Jesteśmy tańsi niż opłacenie kilku etatów osób, które miałyby zajmować się administracją serwerów w Twojej firmie.
 • Posiadamy doświadczenie, dzięki czemu potrafimy przewidywać oraz przeciwdziałać wszelkim problemom i usterkom. Wiemy, w jaki sposób naprawić różnego rodzaju awarie.
 • Jesteśmy szybcy, ponieważ błyskawicznie reagujemy na zaistniałe usterki oraz sygnały świadczące o nieprawidłowościach.
 • Jesteśmy efektywni, jako że zgromadzona wiedza, umiejętności, a także dokumentacja, pozwala nam pracować szybko i wydajnie.
 • Jesteśmy elastyczni, co oznacza, że nie musisz podpisywać długotrwałego kontraktu. Jesteśmy także otwarci na wszelkie Twoje sugestie i propozycje.
 • Naszą pracę wykonujemy starannie i uważnie, a więc przywiązujemy dużą uwagę do każdego szczegółu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie.

Ile kosztuje nasz pakiet hostingowy?

Poniżej przedstawiliśmy plany hostingu z przeznaczeniem na strony postawione na systemie WordPress jak i sklepy internetowe – PrestaShop. W zakres naszych działań wchodzi bieżące monitorowanie zadań backupu, szybkie reagowanie w sytuacji, gdy strona www nie działa oraz analizowanie potrzeb aktualizacji oprogramowania serwera.
Masz więcej pytań odnośnie administracji serwerem lub naszego dedykowanego serwera dla sklepów PrestaShop? Skontaktuj się z nami!

Hosting WordPress
PREMIUM

dla mikro firm

400zł (netto) / rok

Wystawiamy fakturę VAT 23%

Hosting WordPress
OPTIMAL

dla firm / sklepy

od 700zł (netto) / rok

Wystawiamy fakturę VAT 23%

Hosting PrestaShop
PREMIUM

dla rozwiązań na PrestShop

od 400zł (netto) / miesięcznie

Wystawiamy fakturę VAT 23%

FAQ

Jaki jest system operacyjny ?

Ten serwer operuje w oparciu o system operacyjny CloudLinux 8

Czy serwer posiada publiczny adres IP ? 

Tak, Adres IP skonfigurowany jest bezpośrednio na serwerze.

Jak wygląda procedura ws awarii podzespołów ? np awaria kontrolera raid ? itp ?

Stan serwera jest monitorowany w ramach dostarczonego wsparcia administracyjnego. Jeśli zostanie wykryta konieczność wymiany jakiegoś komponentu bezzwłocznie zostaną podjęte działania w tym kierunku. Jeśli nie będzie konieczne natychmiastowe wyłączenie maszyny, skontaktujemy się z Państwem w celu umówienia terminu w którym można będzie wykonać taką operację.

Czy obsługa awarii serwera/łącza zapewniona jest 24/7 ?

Tak. Posiadamy własne Centrum Danych, w którym maszyna jest umieszczona i w którym całą dobę obecny jest personel techniczny. W umowie na prowadzenie serwera dedykowanego podany jest numer do administratora dyżurnego, do którego mogą Państwo dzwonić w pilnych sprawach przez całą dobę. Więcej informacji na temat Centrum Danych znajdzie Państwo na stronie https://www.iq.pl/centrumdanych

Bezpieczeństwo ? przed różnego rodzaju zagrożeniami, chodzi mi o coś typu WAF ?

W IQ PL wszyscy klienci posiadają darmową, podstawową ochronę przed atakami typu DOS i DDOS – IQ Shield.
Do wykrywania ataków wykorzystywany jest min. protokół sFlow, dzięki któremu nasze routery Juniper przekazują informację na temat przechodzących przez nie pakietów do systemu analizującego ruch.
W przypadku gdy ruch:
– DNS,
– ICMP,
– TCP SYN
– UDP,
– lub cały ruch,
przekracza ustalone progi pakietów na sekundę lub bajtów na sekundę, jest automatycznie uznany za podejrzany.
Jeżeli ataki są bardzo nasilone, zastosowany zostaje mechanizm tzw. null routingu, uruchamiany na urządzeniach obsługujących nas – dostawców internetu. Mechanizm ten automatycznie przekazuje informacje operatorom zagranicznym, aby blokowali ruch do atakowanego serwera w swojej sieci. Dzięki temu usługi świadczone przez serwer klienta dostępne są z Polski.
Dodatkowo, w celu ochrony przed atakami wolumetrycznymi typu UDP-amp, w całej sieci IQ PL stosowany jest system mechanizmów QoS.
Oferujemy również systemy zabezpieczeń dostosowane do indywidualnych potrzeb i infrastruktury wraz z bezpośrednim wsparciem specjalistów IQ PL – IQ Shield Advanced.

Jakie parametry ma serwer?

Serwer dedykowany + panel DirectAdmin + administracja PRO + poczta + backup
Platforma: DELL PowerEdge R620
Procesor: 2 x Intel Xeon E5 2660v2 (łącznie 20 core / 40 vCPU)
Pamięć: 128 GB RAM DDR3 ECC
Dyski: 2 x 960 GB SSD SATA Enteprise RI
Raid: 1 Hardware, H710
HotSwap
2 zasilacze
Łącze: 200/200 Mbps 
Powierzchnia na backup: 1000 GB

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić