Jeden z najpopularniejszych na świecie systemów, który pozwala na stworzenie oryginalnej strony internetowej, sklepu, bloga bądź aplikacji. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim intuicyjnej i prostej obsłudze.

Strony internetowe WordPress

System WordPress jest tak stworzony, że zarządzanie nim nie wymaga fachowej wiedzy. Przejrzysty panel administracyjny  i edytor wizualny pozwala na bardzo łatwe dodawanie nowej treści czy zdjęć w galerii. Edytor wizualny przypomina popularnego Worda, jest to tzw. WYSIWYG.  Dodatkowo opcją jest możliwość instalowania wtyczek które wzbogacą nasz edytor. Podstawowe funkcje jak nagłówki, wyrównanie, pogrubienie, kursywa są ustawione domyślnie. WordPress to także możliwość nieograniczonej rozbudowy strony w późniejszym czasie.

WordPress to niezwykle wszechstronna platforma. Umożliwia zbudowanie zarówno bloga, złożonej strony www, jak i sklepu internetowego. Wtyczka WooCommerce powstała z myślą o prowadzeniu efektywnej sprzedaży w handlu elektronicznym. System oferuje niezbędne funkcjonalności, a także nieograniczone możliwości rozbudowy. W przypadku posiadania zarówno strony internetowej, jak i sklepu dzięki WordPress można z łatwością zarządzać nimi poprzez jeden panel administratora.

Strona internetowa oparta na WordPress to możliwość licznych integracji. Dzięki swojej popularności, dostawcy różnych usług oferują rozwiązania, które można łatwo połączyć ze stroną zbudowaną w systemie WordPress. Sprawia to, że w bardzo szybki i prosty sposób, strona internetowa zostanie sprzężona z serwisami typu Allegro, Ceneo, a także bramkami płatności, firmami kurierskimi czy też ze sklepem na Facebooku lub Instagramie.

WordPress jest doskonale przystosowany do stworzenia strony zoptymalizowanej pod kątem SEO. Strony internetowe zbudowane na silniku WordPress osiągają wysokie wyniki w wyszukiwarce Google. Co więcej, system posiada wtyczki umożliwiające efektywniejsze pozycjonowanie. Dzięki WordPress prowadzenie działań w zakresie SEO jest znacznie ułatwione. To wszystko sprawia, że strona internetowa zyskuje wielu odwiedzających.

WordPress to także szeroki wybór narzędzi, które pomagają organizować posty. Ta niezwykle intuicyjna platforma sprawia, że kategoryzowanie treści bądź planowanie ich publikacji jest naprawdę bardzo proste i szybkie. Strony internetowe oparte na WordPress pozwalają zarządzać wieloma treściami jednocześnie, dzięki czemu publikacja dużej ilości artykułów czy innych wpisów nie stanowi żadnego obciążenia.

Czy WordPress jest dla Ciebie?

1

Szukasz łatwego w obsłudze systemu?
WordPress stanowi świetny wybór również dla początkujących osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze stroną internetową.

2

Zależy Ci na niedrogim rozwiązaniu?
Jest to darmowe narzędzie, które posiada rozbudowaną kolekcję bezpłatnych szablonów, jakie można dowolnie wykorzystać.

3

Chcesz łatwo zarządzać wieloma treściami?
Za pomocą WordPress z łatwością możesz dodawać oraz edytować wszelkiego rodzaju treści.

4

Zależy Ci na elastyczności?
WordPress oferuje możliwość rozszerzania Twojej strony internetowej bądź sklepu o kolejne funkcjonalności – w zależności od Twoich potrzeb.

Jak stworzyć stronę z WordPress?

1. Zainstaluj oprogramowanie WordPress.

2. Zaprojektuj swoją witrynę.

3. Skonfiguruj ustawienia.

4. Aktywuj swoją stronę lub sklep internetowy.

Co zyskasz z WordPress?

Przyjazny interfejs

WordPress jest niezwykle przystępny w obsłudze nawet dla użytkowników nie posiadających żadnego doświadczenia ani wiedzy z zakresu IT.

Wiele możliwości zastosowania

W oparciu o WordPress można zbudować nie tylko blog czy stronę internetową, ale także sprawnie funkcjonujący sklep online.

Liczne możliwości personalizacji

Istnieje możliwość skorzystania z tysięcy różnorodnych darmowych szablonów i motywów, dzięki którym personalizacja strony internetowej jest jeszcze łatwiejsza.

Duża społeczność

Ze względu na ogromną popularność, istnieje bardzo duża grupa osób dzieląca się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu użytkowania WordPress, co znacznie przyspiesza rozwiązywanie ewentualnych problemów.

Lepsza widoczność

WordPress wspiera w pozycjonowaniu między innymi poprzez wbudowane funkcje, takie jak tagi oraz kategorie. Dzięki temu rosną szanse na zwiększenie widoczności strony internetowej w wyszukiwarce.

Możliwość rozbudowy

Dzięki licznym wtyczkom, istnieje możliwość rozbudowy strony bądź sklepu internetowego o dodatkowe funkcjonalności, w zależności od potrzeb oraz oczekiwań klientów.

Jeden panel administratora

W przypadku posiadania zarówno strony internetowej, jak i sklepu www, dzięki WordPress z łatwością można zarządzać nimi poprzez jeden panel administratora.

Integracje

WordPress umożliwia dokonywanie wielu integracji. W łatwy sposób można połączyć stronę internetową z serwisami, takimi jak Allegro, Ceneo czy firmami kurierskimi.

Worpress – krok po kroku

Chcesz założyć stronę internetową WordPress? To nic trudnego, jeśli będziesz w stanie odpowiedzieć na poniższe pytania:

 1. Jaka strona nadaje się na WordPress?
 2. Jaką formę WordPress należy wybrać (WordPress.org, czy WordPress.com)?
 3. Czym się kierować przy wyborze domeny na stronę WordPress?
 4. Jaki hosting pod WordPress będzie najlepszy?
 5. Czy instalacja WordPress jest prosta?
 6. Jak wybrać dobry motyw WordPress?
 7. Jak dodać wpis na WordPress? 

Jaka strona nadaje się na WordPress?

1strona

Na WordPressie możesz utworzyć niemal każdy rodzaj strony internetowej, m.in.:

 • Strona firmowa – to jedna z najbardziej popularnych platform do tworzenia stron internetowych dla firm. Za pomocą WordPressa utworzysz dowolną stronę www firmy, jak wizytówka, landing page, strona firmowa lub korporacyjna –więcej ›
 • Blog / Fotoblog / Vlog / Audioblog – WordPress daje możliwość publikowania bloga w postaci klasycznych notatek (blog), zdjęć (fotoblog), filmów video (vlog) oraz składającego się z nagrywanych w postaci mp3 podcastów (audioblog). –więcej ›
 • Portfolio – strona WordPress z galerią zdjęć oferuje wiele różnych możliwości ich wyświetlania i prezentacji.
 • Sklep internetowy – wtyczka WooCommerce pozwoli przekształcić zwykłą stronę lub bloga WordPress w sklep internetowy –więcej ›
 • Strona e-learningowa – WordPress umożliwia wyświetlanie, odtwarzanie oraz sprzedaż kursów edukacyjnych online w postaci e-booków oraz vlogów (filmów video)
 • System rezerwacji online – wtyczki Booking WordPress umożliwią obsługę systemu rezerwacji miejsc i usług w hotelu, pensjonacie, restauracji, u kosmetyczki i fryzjera oraz oferują możliwość dokonania płatności za zarezerwowane usługi .

Jaką formę WordPress należy wybrać (WordPress.org, czy WordPress.com)?

2forma

WordPress.org jest za darmo (org. to rozwinięcie od organizacji non-profit). Wystarczy pobrać za darmo ze strony WordPress.org pliki WordPressa i zainstalować je na własnym hostingu oraz podpiąć swoją domenę.

WordPress.com  jest to rozwiązanie komercyjne (com. to rozwinięcie od słowa komercyjny). Wystarczy rejestracja na stronie i otrzymasz własną stronę z WordPressem utrzymywaną na hostingu WordPress.

WordPress.com występuje w wersji bezpłatnej, która posiada wiele ograniczeń lub w wersji płatnej. W wersji darmowej WordPress.com trzeba wybrać motyw strony z ograniczonej ich liczby, nie można zainstalować żadnej własnej wtyczki oraz strona będzie miała subdomenę z końcówką wordpress.com. Pozbycie się tych ograniczeń kosztuje około $99 dolarów. 

Czym się kierować przy wyborze domeny na stronę WordPress?

3domena

Dobra domena, czyli nazwa strony www, powinna być przyjazna dla internautów. Użytkownicy nie powinni mieć z nią problemów ani w wymowie, ani w zapisie.  Dobrze dobrana będzie wizytówką firmy, sklepu, bloga czy portalu ogłoszeniowego.

Czego unikać przy wyborze domeny?

 • polskich znaków w domenie – źle wpisane znaki mogą spowodować wejście klienta na inną stronę i jego utratę
 • trudnych do zapamiętania i zapisania domen – gdy użytkownik nie będzie potrafił sobie przypomnieć pod jakim adresem www występuje firma, lub gdy wpisze z błędem jej adres w wyszukiwarkę, może się zniechęcić i nie wróci już więcej. Najlepszym rozwiązaniem będzie domena łatwo zapadająca w ucho, która nie będzie różnić się w pisowni i wymowie.
 • rozszerzeń domeny spoza obszaru kraju, w których będzie prowadzona działalność – najczęściej wybierane domeny to .pl, .com, .eu.
 • naśladowania domen konkurencji – zbytnio podobna nazwa domeny do tej, której używa konkurencja, wprawiać może potencjalnych klientów w błąd.
 • cyfr w nazwie domeny – zawarte w nazwie cyfry mogą budzić u Internautów wątpliwości, czy mają być zapisane słownie, czy też numerycznie.
 • myślników w nazwie domeny – wszelkie kreski (średniki) w nazwie mogą prowadzić do błędnego zapisu strony. 

Jaki hosting pod WordPress będzie najlepszy?

4hosting

Wybór odpowiedniego hostingu jest bardzo ważny, gdyż wydajność serwerów wpływa na czas ładowania się strony, a także na jej pozycję w rankingu Google’a. Jak zatem wybrać najlepszy hosting pod WordPressa?

Do wyboru są trzy rodzaje usług hostingowych:

 • Serwer wirtualny (współdzielony) – dzielisz przestrzeń dyskową z innymi użytkownikami. Na serwerze wirtualnym możesz podpiąć własną domenę, utworzyć skrzynkę e-mail oraz skorzystać z kreatora stron. Serwer współdzielony jest najpopularniejszym serwerem wśród właścicieli niewielkich stron internetowych oraz blogerów. – więcej ›
 • Serwer wirtualny VPS (Virtual Private Serwer) to nadal serwer wirtualny, ale z gwarantowaną mocą obliczeniową procesora lub pamięcią RAM. Będzie idealnym rozwianiem dla właścicieli witryn, które są odwiedzane przez tysiące osób dziennie (np. sklepów internetowych) oraz dla developerów, tworzących własne oprogramowanie. – więcej ›
 • Serwer dedykowany to komputer stojący w serwerowni i podpięty non stop do Internetu. Jest to rozwiązanie bardzo kosztowne i przeznaczone dla naprawdę dużych serwisów internetowych. 

Czy instalacja WordPress jest prosta?

5instalacja

Dla tych z Was, którzy mają wykształcenie informatyczne lub zainteresowania w tym kierunku, instalacja WordPress będzie łatwa do przeprowadzenia. Gdy jednak, nie jest to Wasz „konik”, szybciej będzie, gdy zajmie się tym profesjonalna agencja interaktywna. – więcej

Jeżeli  jednak chcesz samodzielnie zainstalować WordPressa:

 1. Rozpakuj paczkę instalacyjną pobraną ze strony WordPress Polska (użyj do tego programu WinRar i rozpakuj archiwum.zip)
 2. Stwórz bazę danych MySQL na serwerze (Bazy danych MySQL -> Stwórz nową bazę danych -> uzupełnij wymagane pola)
 3. Uzupełnij plik wp-config.php danymi bazy danych
 4. Skonfiguruj połączenie z serwerem w FileZilli ( wgraj pliki na serwer a następnie zainstaluj WordPressa). 

Jak wybrać dobry motyw WordPress?

6motyw

W Internecie dostępna jest ogromna ilość różnych motywów strony do WordPress (tzw. skórki). O ile podmiana skórki na nową jest całkiem prosta, to wybranie najlepszego motywu jest zazwyczaj bardzo pracochłonne i trudne.

W WordPress dostępne są motywy bezpłatne i płatne, których cena nie przekracza zazwyczaj 100 $. Możesz je pobrać ze strony Theme Cards. Aby zmienić motyw, wystarczy wybrać w menu po lewej stronie Wygląd>Motywy, a następnie kliknąć Dodaj nowy motyw. Odpłatne motywy są zazwyczaj bardziej dopracowane, częściej aktualizowane i mniej oklepane.

Jeżeli podoba Ci się jakaś konkretna strona w Internecie i chcesz sprawdzić z jakiego motywu korzysta, to dowiesz się tego na WordPress Theme Detector

Jak dodać wpis na WordPress?

7wpis

Żeby opublikować nowy wpis na Blogu:

 1. Wpisz w okno przeglądarki adres: www.nazwa-strony.pl/wp-login.php i zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress
 2. Po zalogowaniu, odszukaj po lewej stronie ekranu zakładkę Wpisy i kliknij w Dodaj nowy.
 3. Dodaj Tytuł
 4. Dodaj Treść wpisu w klasycznym edytorze Wizualnym lub nowoczesnym edytorze do wprowadzania elementów dynamicznych (edytor Elementor – więcej ›) albo skorzystaj z edytora Tekstowego, w którym sformatujesz tekst za pomocą znaczników HTML
 5. Dodaj obrazek wyróżniający (sekcja po prawej stronie)
 6. Zaznacz pola właściwych kategorii wpisu (sekcja po prawej stronie)
 7. Dodaj Tagi.

Zaakceptuj wpis klikając na niebieski przycisk Opublikuj w górnym, prawym ekranie strony

Pozostałe usługi

Platforma usług w chmurze, która jest szczególnie polecana większym, stale rozwijającym się firmom.

To rozwiązanie dla małych i średnich firm, których asortyment na wirtualnych półkach nie przekroczy kilkunastu tysięcy produktów.

Framework dzięki któremu proces tworzenia aplikacji przebiega znacznie szybciej.

Odznaczający się wydajnością open-sourcowy framework PHP, który usprawnia proces budowania aplikacji.

Dzięki automatyzacji, integracje umożliwiają łatwe i sprawne zarządzanie wszystkimi procesami.

Dzielimy się wiedzą

szybki kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Piotr Mroczek

CEO/Project Manager

Monika Mroczek

Marketing Specialist

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić