Strony internetowe FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

FAQ, czyli Twoja kopalnia wiedzy o tym, jak tworzymy strony internetowe we Wrocławiu w naszej agencji interaktywnej. Dowiedz się, jak działamy, w jaki sposób będzie przebiegać nasza współpraca, jakie usługi dodatkowe oferujemy, a także poznaj lepiej pojęcia związane ze stronami internetowymi.
Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu!

Jak dostosować stronę internetową do potrzeb osób niepełnosprawnych?

W tym celu warto jest skorzystać z zaleceń WCAG. Podczas dostosowywania strony internetowej do potrzeb osób niepełnosprawnych, należy zwrócić uwagę na takie elementy, jak czytelna czcionka, wysoki kontrast, transkrypcja i napisy, tekst alternatywny, wyraźna struktura tekstu, intuicyjna nawigacja, właściwe oznaczenie linków, a także unikanie animowanych elementów.

Jak sprawdzić prędkość strony internetowej?

Możesz sprawdzić prędkość strony internetowej za pomocą bezpłatnego narzędzia Google PageSpeed Insights. Dowiesz się z niego, jaka jest szybkość strony zarówno na komputerze, jak i na sprzęcie mobilnym.

Jak zwiększyć prędkość strony www?

Niektóre czynności możesz wykonać samodzielnie. Zadbaj na przykład o to, aby zoptymalizować obrazy. Możesz posłużyć się programami, takimi jak GIMP. Celem jest zmniejszenie wagi grafiki i zdjęć. Zwiększenie prędkości strony internetowej następuje także w wyniku minifikacji HTML, JavaScript i CSS. Co więcej, warto jest także skompresować różnego rodzaju pliki znajdujące się w witrynie, wdrożyć ładowanie asynchroniczne, usunąć niepotrzebne wtyczki, a w miarę potrzeb zdecydować się na hosting dedykowany.

Jak promować stronę internetową?

Twoja strona internetowa może stać się bardziej widoczna w internecie dzięki działaniom SEO, jak i reklamom płatnym. Wśród reklam płatnych można wyróżnić kampanie w Google Ads, reklamy w social mediach, a także artykuły sponsorowane.

Jak zainstalować Google Analytics 3 i 4 na stronie internetowej WordPress?

Jeżeli chcesz samodzielnie zainstalować Google Analytics, zajrzyj do naszej instrukcji na blogu. Krok po kroku wyjaśniamy wszystkie etapy.

Przede wszystkim pamiętaj o stworzeniu wizytówki w Google Moja Firma. Dzięki niej pojawisz się w Google Maps. Umieść tam aktualne informacje kontaktowe, w tym adres siedziby. Proponuj klientom, aby dodawali do Twojej wizytówki opinie, które poprawią widoczność Twojej firmy. Pamiętaj także o aktywności w social mediach. Co więcej, nawet w przypadku lokalnego biznesu, warto jest założyć choćby prostą stronę internetową (np. stronę-wizytówkę). Dzięki temu zdobędziesz możliwość wdrożenia kampanii reklamowej w Google Ads czy email-marketingu.

W jaki sposób można kontrolować ruch na stronie internetowej?

Jeżeli chcesz sprawdzić statystyki związane ze stroną internetową, możesz posłużyć się takimi narzędziami, jak Google Analytics, Google Search Console, Unamo czy Webpozycja. Większość z nich jest darmowa lub oferuje darmową wersję próbną. Dzięki nim dowiesz się m.in. skąd pochodzą Twoi klienci, w jakim są wieku, z jakich urządzeń korzystają najczęściej oraz które treści na Twojej stronie www cieszą się największym zainteresowaniem.

Strony internetowe - jaki CMS wybrać: MODX czy WordPress?

WordPress i MODX to systemy CMS typu open source. Oba oferowane są bezpłatnie, w ramach ogólnej licencji publicznej. WordPress swoją popularność zawdzięcza łatwej obsłudze. W oparciu o WordPress można zbudować zarówno prosty blog, jak i sklep internetowy. MODX pozwala natomiast na tworzenie bardziej skomplikowanych stron internetowych i aplikacji. Nie musisz jednak przychodzić do agencji interaktywnej ze sprecyzowanym zleceniem. Specjaliści wyjaśnią Ci zalety i wady każdego rozwiązania, po czym wspólnie wybierzecie to, które najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Jak dodać Messenger Chat na stronę internetową?

W celu zainstalowania Messenger Chatu na stronie internetowej, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się na swoje konto Facebook i wybierz „Stronę firmową”.
 2. Przejdź do zakładki „Ustawienia”.
 3. Znajdź przycisk „Dodaj Messengera do swojej witryny”. Przyciśnij „Rozpocznij”. Zostanie wygenerowany kod.
 4. W zakładce „Zaawansowane ustawienia wiadomości” dodaj swoją witrynę do „Białej listy”.

W przypadku WordPressa należy pobrać darmową wtyczkę Messenger Customer Chat.

Natomiast można dodać Messenger na stronę internetową również za pomocą Google Tag Managera.

Jak powinna być idealna strona internetowa?

Idealna strona www przede wszystkim powinna odpowiadać na potrzeby jej odbiorców. Podczas projektowania należy wziąć pod uwagę docelową grupę klientów, specyfikę branży i samej firmy, jak i konkurencję. Dopiero na podstawie zgromadzonych informacji można przystąpić do kolejnych etapów tworzenia strony internetowej.

Idealna strona internetowa powinna charakteryzować się takimi cechami, jak:

 • intuicyjna nawigacja;
 • przejrzysty układ treści;
 • unikalne teksty;
 • szybkie ładowanie;
 • spójna kolorystyka;
 • dobrze widoczne przyciski CTA;
 • aktualne dane kontaktowe;
 • optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych.

Na czym polega audyt SEO strony internetowej?

Pozycjonowanie stron www rozpoczyna się od przeprowadzenia audytu SEO. To właśnie wtedy analizuje się aktualną kondycję strony internetowej. Jednocześnie można wskazać obszary ryzyka, które powinny zostać wzięte pod uwagę podczas optymalizacji witryny. W trakcie audytu SEO sprawdzana jest poprawność adresów URL i tekstów SEO, linkowanie, dobór fraz kluczowych, szybkość ładowania się podstron oraz optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych. Audyt SEO strony internetowej w naszej agencji interaktywnej we Wrocławiu przeprowadzany jest przez doświadczonego specjalistę.

Jak tworzymy strony internetowe we Wrocławiu w naszej agnecji?

Tworzenie stron internetowych w naszej wrocławskiej agencji, możemy podzielić na kilka etapów.

 • Pierwszym z nich jest dokładna analiza Twoich potrzeb i oczekiwań odnośnie nowej strony internetowej. W tym celu poznajemy lepiej Twoją firmę, branżę, klientów oraz konkurencję.
 • Kolejnym krokiem jest projekt strony internetowej, który wdrażamy na serwer roboczy. Dzięki temu możesz zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja witryna. Pamiętaj, że jesteśmy w stanie zaoferować Ci unikalną grafikę oraz teksty na stronę.
 • Po Twojej akceptacji, przystępujemy do wdrażania strony internetowej na docelowy adres url. Zajmujemy się m.in. konfiguracją certyfikatu bezpieczeństwa. Przeprowadzamy działania optymalizacyjne, dzięki którym Twoja strona internetowa będzie przyjazna dla robotów wyszukiwarki.
 • Na koniec wykonujemy testy, które mają na celu wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości oraz zminimalizowanie ryzyka wystąpienia awarii w przyszłości.

Jakie są rodzaje stron internetowych?

 • Strony internetowe typu One Page

Takie strony internetowe składają się z jednej karty. Jednak nie oznacza to, że nie mogą posiadać paska menu lub zostać podzielone na segmenty. Po kliknięciu w wybrany obszar, użytkownik przenoszony jest do miejsca, w którym znajduje się konkretna treść. Użytkownik może więc nawet nie zorientować się, że przez cały czas pozostaje na jednej, tej samej stronie. Takie rozwiązanie polecane jest w szczególności dla freelancerów, mniejszych firm oraz start-upów. Do zalet stron typu One Page można zaliczyć niskie koszty budowy, łatwe korzystanie na urządzeniach mobilnych oraz większą przejrzystość w porównaniu z bardziej rozbudowanymi witrynami.

 • Strony internetowe typu wizytówka

Strony internetowe w formie wizytówek prezentują najważniejsze informacje odnośnie usług lub produktów. Najczęściej korzystają z nich mniejsze firmy, a także biznesy stacjonarne. Zaletami strony wizytówki są: niższa cena, krótszy czas realizacji, przejrzystość oraz szybki czas wczytywania danych.

 • Strony internetowe z możliwością rezerwacji

Taka strona internetowa umożliwia szybką i wygodną rezerwację terminu wizyty lub wykonania usługi. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdza się w wielu różnych branżach, na przykład w obiektach noclegowych, w gastronomii, w przypadku salonów fryzjerskich i kosmetologicznych, a także gabinetów lekarskich. Niewątpliwą zaletą umożliwienia klientom dokonywania samodzielnych rezerwacji jest oszczędność czasu dla firmy.

 • Strony docelowe – Landing Page

Decydujemy się na nie wtedy, gdy celem jest zachęcenie klienta do określonego działania. Może być nim wykonanie połączenia, wypełnienie formularza czy zapisanie się na określone wydarzenie, które organizowane jest przez firmę. Strony internetowe Landing Page przedstawiają tylko najważniejsze informacje oraz starają się przyciągnąć uwagę odbiorców.

Ile trwa wykonanie strony internetowej?

Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od tego, jak skomplikowana ma być strona internetowa. Witryna posiadająca jedną kartę wymaga znacznie mniejszych nakładów pracy niż rozbudowana strona z wieloma funkcjonalnościami.

Nie jestem z Wrocławia - czy możecie wykonać dla mnie stronę internetową?

Jak najbardziej! Tworzymy strony internetowe we Wrocławiu dla klientów z całej Polski i nie tylko. Możemy umówić się na video rozmowę lub skontaktować telefonicznie. Możesz mieć pewność, że na bieżąco będziemy informować Cię o etapach naszej pracy.

Co to znaczy, że strona jest responsywa?

Strona responsywna to taka, która dopasowuje się do wielkości okna przeglądarki. Dzięki temu prezentuje się dobrze zarówno na ekranach komputera, jak i na mniejszych urządzeniach, takich jak smartfony oraz tablety.

Co oznacza, że strona internetowa jest projektowana z uwzględnieniem zasad UX?

UX stanowi skrót od User Experience. Projektowanie UX oznacza projektowanie doświadczeń użytkownika. Oczywiście doświadczenia odbiorców w zetknięciu z naszą stroną internetową powinny być jak najlepsze. Fundamentem jest poznanie potrzeb i oczekiwań docelowych klientów. Strony przyjazne użytkownikom to takie, które pozwalają im szybko odnaleźć konkretne informacje, a więc zapewniają intuicyjną nawigację. Co więcej, istotne jest także rozmieszczenie treści czy wyróżnienie przycisków CTA.

Czy w przyszłości będzie można rozbudować moją stronę internetową?

Tak, jak najbardziej! Najchętniej wybierany przez naszych klientów system WordPress, umożliwia rozbudowę strony internetowej o nowe podstrony oraz funkcjonalności. Ogromny wybór wtyczek umożliwia personalizację witryny pod własne, aktualne potrzeby.

Czy będę w stanie samodzielnie rozbudować moją stronę internetową?

Tak! System WordPress swoją ogromną popularność na świecie, zawdzięcza prostemu w obsłudze panelowi administratora. Dzięki temu samodzielnie możesz szybko i w prosty sposób wykonać wiele działań, jak między innymi zmienić treść, jak i jej położenie na stronie. Co więcej, specjalnie dla klientów naszej wrocławskiej agencji, przygotowaliśmy instrukcję, w której dokładnie omawiamy podstawowe czynności w WordPressie.

Czy otrzymam wsparcie w zakresie hostingu i domeny?

Tak. Rozumiemy, że duża część naszych klientów może nie być obeznana z kwestiami dotyczącymi stron internetowych. To my jesteśmy specjalistami, dlatego zapewniamy kompleksowe wsparcie w każdej kwestii.

Dlaczego budowę strony internetowej najlepiej jest zlecić agencji interaktywnej?

W skład agencji interaktywnej wchodzą specjaliści z różnych dziedzin. Nie tylko są to programiści, ale także UX designerzy, graficy, copywriterzy, specjaliści SEO oraz osoby odpowiedzialne za całość projektu, a więc koordynację wszystkich działań, kontakt z klientem oraz dostarczenie gotowego produktu w ustalonym terminie. Osoby te posiadają wiedzę z różnych dziedzin, dzięki czemu strona internetowa jest zarówno funkcjonalna, jak i przyjazna użytkownikowi, a także posiada wyjątkowy design. Można powiedzieć, że jest dopracowana w każdym detalu. Skorzystanie z oferty agencji interaktywnej jest zazwyczaj bezpieczniejszą i bardziej sprawdzoną opcją niż zlecenie wykonania strony www freelancerowi.

Czy mogę zlecić Waszej agencji stworzenie grafiki i/lub tekstów na moją stronę internetową?

Tak, jak najbardziej! W naszej agencji z Wrocławia, oferujemy unikalną grafikę i teksty na strony internetowe. W zespole ComputerSoft znajdują się wyspecjalizowani w swojej dziedzinie graficy oraz copywriterzy. Oznacza to, że jesteśmy w stanie stworzyć treści dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czy moja strona internetowa pojawi się w wynikach wyszukiwarki Google?

Tak, a co więcej, możemy zaoferować Ci usługi pozycjonowania strony internetowej, dzięki którym Twoja witryna zacznie zajmować coraz wyższe miejsce w wynikach wyszukiwarki. Dzięki temu więcej osób zauważy Twoją markę, a Ty zyskasz więcej klientów.

Czy tworzycie strony internetowe w różnych wersjach językowych?

Tak, możemy stworzyć stronę internetową w różnych wersjach językowych. Współpracujemy z profesjonalnymi biurami tłumaczeń. Dzięki temu nasz klient może mieć pewność, że wszystkie teksty zostaną przełożone w prawidłowy sposób.

Co się dzieje w przypadku, gdy będę mieć uwagi odnośnie stworzonej grafiki lub tekstów?

Tworzenie treści na stronę internetową jest poprzedzane wywiadem z klientem, dzięki czemu nasi graficy i copywriterzy są w stanie poznać Twoje wstępne oczekiwania. Natomiast jeszcze przed publikacją, treść zostaje przesłana do Ciebie, do akceptacji. Jeżeli tylko masz jakiekolwiek sugestie odnośnie wprowadzenia zmian (mniejszych lub całkowitych), nasz zespół przygotuje dla Ciebie kolejne propozycje. Dążymy do tego, aby nasz klient był w pełni usatysfakcjonowany.

Co się dzieje po stworzeniu strony internetowej?

Gdy już dostarczymy Ci Twoją wymarzoną stronę internetową, nasza współpraca może trwać dalej. Oferujemy bowiem usługi z zakresu wsparcia technicznego, a także pozycjonowania stron internetowych (SEO).

Jak mam przygotować się do współpracy z Waszą agencją w zakresie stworzenia strony internetowej?

Na samym początku przeprowadzimy z Tobą dokładny wywiad, podczas którego będziemy starali się uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

 • Czym charakteryzuje się Twoja firma oraz branża, w której działasz?
 • Jaki cel ma spełniać strona internetowa?
 • Jak wyglądają strony internetowe Twojej konkurencji i które podobają Ci się najbardziej?
 • Jakie oczekiwania i potrzeby mają Twoi klienci?
 • Na jakich funkcjonalnościach strony Ci zależy?
 • Czy masz preferencje odnośnie szaty graficznej?
 • Jakie mocne strony swojej firmy chcesz zaakcentować?
 • Jaka jest oferta Twojej firmy?
 • Czy chcesz przekazać nam własne zdjęcia czy mamy skorzystać z naszych zasobów?
 • Czy chcesz wstawić własny tekst, przekazać tekst do korekty naszemu copywriterowi czy mamy stworzyć dla Ciebie cały tekst na stronę internetową?

Czy mogę podać inne strony internetowe jako wzór?

Jak najbardziej możesz podesłać nam linki do stron internetowych, które Ci się podobają. Najlepiej, jeśli są to witryny związane z Twoją branżą. Dobrze, jeśli opiszesz, które elementy strony internetowej konkurenta w szczególności przypadły Ci do gustu.

Kiedy lepiej jest stworzyć stronę internetową od początku niż zmieniać obecną?

Przede wszystkim każdy przypadek powinien zostać przeanalizowany indywidualnie. Natomiast taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, gdy:

 • strona internetowa nie jest responsywna, a więc nieprawidłowo wyświetla się na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony oraz tablety.
 • Strona internetowa nie została zaprojektowana zgodnie z zasadami UI oraz UX experience, a więc nie jest intuicyjna i otrzymuje wysoki współczynnik odrzuceń.
 • Witryna nie została zoptymalizowana pod kątem SEO.

Czy każda firma potrzebuje strony internetowej?

Oczywiście nie ma takiego obowiązku. Natomiast warto jest pamiętać o tym, że pokazanie swojej marki w sieci wiąże się z wieloma korzyściami. Nawet wtedy, gdy prowadzisz biznes stacjonarny, założenie strony internetowej zdecydowanie ma sens. Do największych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

 • Prezentacja firmy i oferty.

Strona internetowa to miejsce, w którym możesz wyjaśnić klientom, jaka jest misja i wartości firmy, a także zaprezentować swoją ofertę.

 • Zdobycie nowych klientów.

Więcej osób dostrzeże Twoją firmę, a dzięki temu zdobędziesz nowych klientów, co oznacza zwiększenie sprzedaży.

 • Budowa wizerunku.

Strona internetowa może stanowić profesjonalną wizytówkę firmy. Wzrośnie więc Twoja autentyczność, a co więcej, pozwolisz swoim klientom poznać lepiej Twoją firmę.

 • Możliwość tworzenia kampanii reklamowych.

Posiadając stronę internetową, zyskujesz możliwość tworzenia kampanii reklamowych. Dzięki nim jeszcze więcej osób Cię zauważy.

 • Łatwiejsza komunikacja.

Strony internetowe umożliwiają łatwiejszą komunikację klienta z firmą. Jednocześnie jesteś w stanie szybciej odpowiadać na potrzeby kupujących.

Tworzycie strony internetowe we Wrocławiu - czy nasza zdalna współpraca będzie znacząco różnić się od tej stacjonarnej?

Zdalna współpraca praktycznie niczym się nie różni. Możemy odbywać spotkania poprzez video rozmowy (np. za pomocą Google Meets), a bieżące sprawy omawiać telefonicznie lub mailowo (co i tak ma miejsce w przypadku stacjonarnej współpracy). Gotowy projekt strony internetowej wdrażamy na serwer roboczy do którego otrzymujesz od nas link. Dzięki temu jesteś w stanie zobaczyć, jak będzie prezentować się Twoja nowa witryna, a jednocześnie wskazać elementy, które chcesz zmienić.

Strony internetowe Wrocław - dlaczego warto wybrać współpracę właśnie z Wami?

 • Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie, a więc mieliśmy styczność z wieloma różnymi branżami. Wiemy też na jakie aspekty klienci zwracają uwagę w szczególności.
 • Nasz zespół tworzą specjaliści IT, a także eksperci od grafiki, UX, SEO i tekstów. Wszyscy jesteśmy zaangażowani i chcemy dostarczyć Ci jak najlepsze efekty.
 • Najlepiej, jeżeli sam(a) zerkniesz do opinii o naszej agencji z Wrocławia na Google Maps, a przekonasz się, dlaczego warto powierzyć budowę strony internetowej właśnie nam 😊

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić