blog

Sprzedawaj z WordPress przy pomocy wtyczki WooCommerce

Ten post zawiera 585 słów i 3881 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 3 minut.

wrodpress_woocommerce

Zastanawiacie się po jaką platformę sięgnąć przy budowie sklepu internetowego, gdy dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z działalnością przez internet? Odpowiedź może niektórych zadziwić, po WordPress. Nadaje się on nie tylko do prowadzenia bloga. Dzięki rozszerzeniu WooCommerce początkujący przedsiębiorcy mogą rozpocząć szybką sprzedaż. To platforma nie tylko prosta w obsłudze, ale również atrakcyjna cenowo.

DLA KOGO WOOCOMMERCE?

dla-malych-firm-i-startupow

DLA MAŁYCH FIRM I STARTUPÓW

Ta prosta w obsłudze platforma e-Commerce dla różnych branż posiada wszystkie istotne funkcjonalności dla sklepu internetowego, w tym zamówienia, różne metody płatności i sposoby wysyłki oraz statystyki zamówień.

dla-firm-o-ograniczonym-budzecie

DLA FIRM O OGRANICZONYM BUDŻECIE

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją sprzedaż w internecie, nie musisz od razu korzystać z bardzo drogich platform e-Commerce. WooCommerce pozwoli Ci rozpocząć sprzedaż internetową bez ponoszenia zbędnych kosztów.

dla-programistow

DLA PROGRAMISTÓW

Dzięki e-commercowej wtyczce open source do WordPress będziesz mógł dowolnie modyfikować projekt dostosowując go do potrzeb swoich klientów. Pozwoli to na zindywidualizowanie strony sprzedażowej i wyróżnienie jej spośród innych w sieci.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WOOCOMMERCE?

Najlepszym dowodem na to jak sprawdza się platforma sprzedażowa są reakcje użytkowników. W 2019 roku WordPress posiadał około 60% udziału w całym rynku platform CMS. Do tego wtyczka WooCommerce należy do ścisłej czołówki pobrań (2.05%) i ta liczba systematycznie wzrasta.

prosta-konfiguracjai

PROSTA KONFIGURACJA

Prosta konfiguracja sklepu opartego o WooCommerce jest faktem. Dosłownie w kilku krokach skonfigurujemy nowy sklep przy pomocy kreatora konfiguracji.

dostosowanie-do-potrzeb

DOSTOSOWANIE DO POTRZEB

WooCommerce to oprogramowanie typu open source. Umożliwia zajrzenie do kodu sklepu i jego modyfikację według własnych potrzeb.

proste-integracje

PROSTE INTEGRACJE

Wtyczki do WooCommerce pozwalają na proste zintegrowanie z platformą systemów płatności (m.in.: PayU, Dotpay, Przelewy24), wysyłki (np.: DHL, Poczta Polska, Paczkomaty inPost) i obsługi księgowej.

zautomatyzowana-wysylka

ZAUTOMATYZOWANA WYSYŁKA

Z łatwością skonfigurujesz wysyłkę do każdego miejsca w Polsce i na świecie. Kiedy Twój Klient złoży zamówienie, system przekaże informację do wybranego systemu spedycyjnego. Wszystko odbędzie się w sposób zautomatyzowany i bezobsługowy.

statystyki-zamowien

STATYSTYKI ZAMÓWIEŃ

Rozszerzenia WooCommerce pozwalające na tworzenie olbrzymiej ilości różnorodnych statystyk. Dzięki nim na bieżąco będziesz śledzić sprzedaż oraz wyciągać stosowne wnioski.

przyjazne SEO

PRZYJAZNE SEO

WooCommerce idealnie nadaje się do pozycjonowania. Ma przyjazne adresy URL, jest zgodny z normami SEO i posiada logiczną strukturę strony.

szybki-kontakt-emaili

SZYBKI KONTAKT E-MAIL

Dzięki WooCommerce bez problemu stworzysz responsywne maile. Zaplanujesz również ich automatyczną wysyłkę.

bezpieczenstwo

BEZPIECZEŃSTWO

WooCommerce posiada wbudowany moduł obsługujący protokół szyfrujący SSL. Do tego możliwość wglądu w kod źródłowy strony pozwala na analizowanie zagrożeń i szybką reakcję na ich powstanie.

dropshipping

DROPSHIPPING

Platforma sprzedażowa WooCommerce umożliwia przeniesienie procesu wysyłki na sprzedawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę do klienta.

przyjazny-dla-uzytkownikow-mobilnychi

PRZYJAZNY DLA UŻYTKOWNIKÓW MOBILNYCH

Motywy do WooCommerce są responsywne, dlatego Twój sklep internetowy będzie dobrze prezentował się nie tylko na komputerze, ale również na tablecie i smartfonie.

ogromna-spolecznosc

OGROMNA SPOŁECZNOŚĆ

W razie problemów znajdziesz w internecie tysiące poradników, instrukcji i tutoriali stworzonych przez ogromną społeczność WordPress. Gdy i to nie pomoże istnieje duża grupa developerów i agencji interaktywnych, które trudnią się tym zawodowo.

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
0 (0 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić