blog

Aplikacja WooCommerce na urządzenia mobilne

Ten post zawiera 885 słów i 6038 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 4 minut.

Posiadasz stronę internetową zbudowaną na systemie WordPress i prowadzisz sprzedaż za pomocą wtyczki WooCommerce? a może dopiero chcesz wprowadzić swój biznes do sieci? W każdym przypadku warto jest poznać możliwości, jakie są aktualnie dostępne na rynku, a dzięki którym prowadzeniu sklepu online jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Sklepy internetowe WooCommerce

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w zasadzie jest WooCommerce. Załóżmy, że posiadasz stronę internetową opartą na systemie WordPress, ale zastanawiasz się nad rozpoczęciem sprzedaży przez Internet. W takim przypadku wystarczy, że zostanie zainstalowana wtyczka WooCommerce, dzięki której można przekształcić stronę www w sklep online. Wygodne, prawda? Z takiej możliwości skorzystano już ponad 83 mln razy, co oznacza, że aktualnie jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań e-commerce na świecie.

Zalety sklepów internetowych WooCommerce

 • Łatwa obsługa sklepu internetowego.
 • Możliwość rozbudowy funkcjonalności sklepu internetowego za pomocą wtyczek.
 • Wtyczka WooCommerce posiada bezpłatne integracje z polskimi metodami płatności online.
 • Rozwinięta społeczność, co oznacza, że łatwo jest uzyskać pomoc i sprawdzone rozwiązanie w razie ewentualnych problemów.
 • Liczne motywy, dzięki którym jeszcze łatwiej jest dopasować wygląd sklepu do własnych preferencji.
 • Uniwersalność, co oznacza, że za pomocą wtyczki WooCommerce można stworzyć zarówno sklep internetowy, jak i system rezerwacji usług, biletów czy system dystrybucji subskrypcji.
 • WooCommerce jest przystosowane do działań SEO, dzięki czemu łatwiej jest osiągnąć wyższa pozycję w wyszukiwarce internetowej.
 • Panel administratora w języku polskim stanowi znaczne ułatwienie w trakcie zarządzania witryną.

Aplikacja WooCommerce na urządzenia mobilne

Popularność wtyczki WooCommerce sprawiła, że zaczęto szukać nowych rozwiązań, które jeszcze w większym stopniu miały ułatwić zarządzanie sklepem internetowym. W taki sposób powstała aplikacja WooCommerce na urządzenia mobilne. Dzięki niej istnieje możliwość wprowadzania modyfikacji na stronie www oraz obsługi sklepu online na telefonie komórkowym czy tablecie. Bez względu na to, gdzie się znajdujesz, nie potrzebujesz laptopa, aby móc zarządzać swoim biznesem.

Dlaczego warto zainstalować aplikację WooCommerce na telefonie komórkowym?

Dodawanie produktów

Aplikacja WooCommerce na smartfony umożliwia tworzenie, edytowanie oraz publikowanie produktów. Nowe produkty lub usługi możesz dodać natychmiast lub zapisać jako szkic.

Powiadomienia

Możesz otrzymywać powiadomienia na urządzenie mobilne za każdym razem, gdy otrzymasz nowe zamówienie. Alerty pojawiają się od razu po złożeniu zamówienia przez klienta.

Zarządzanie zamówieniami

Za pomocą aplikacji na telefon WooCommerce, możesz w łatwy i szybki sposób zarządzać całym procesem zamówienia, począwszy od momentu jego złożenia po dostarczenie do klienta. Aplikacja umożliwia dostęp do szczegółowych informacji dotyczących zamówień, w tym danych związanych z płatnością. Co więcej, poprzez aplikację WooCommerce, można zmieniać aktualny status zamówienia.

Śledzenie statystyk

Dzięki aplikacji mobilnej WooCommerce możesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi liczby osób odwiedzających sklep online, ilości zamówień oraz zyskujesz stały dostęp do statystyk – tygodniowych, miesięcznych i rocznych.

Obsługa więcej niż jednego sklepu

Posiadasz więcej sklepów internetowych? Aplikacja WooCommerce jest stworzona dla Ciebie! Z łatwością i niezwykłą szybkością możesz przemieszczać się pomiedzy wszystkimi sklepami. Dzięki temu zawsze jesteś na bieżąco.

Dopasowanie wyglądu do preferencji

Aplikacja mobilna WooCommerce można łatwo dopasować do własnych preferencji. Ciemny, przyjazny dla oczu tryb pracy? Proszę bardzo!

Jak pobrać i uruchomić aplikację WooCommerce na urządzeniu mobilnym?

Aplikację możesz szybko ściągnąć poprzez App Store lub Google Play. Następnie należy wykonać kolejne kroki, które zostały zawarte na stronie: https://woocommerce.com/document/jetpack-setup-instructions-for-the-woocommerce-mobile-app/

Dla ułatwienia, podajemy je poniżej. Przekonaj się, że to prostsze niż myślisz! 😉

 1. Zainstaluj wtyczkę Jetpack

Zaloguj się do kokpitu swojej strony www. Kliknij po lewej w zakładkę wtyczki, dodaj nową, wyszukaj Jetpack i naciśnij zainstaluj teraz (dzięki temu zainstalujesz najnowszą wersję).

 1. Aktywuj Jetpack

Gdy wtyczka została już zainstalowana, wybierz przycisk aktywacji widoczny przy wtyczce Jetpack.

 1. Ustawienia wtyczki

Naciśnij zielony przycisk, który pozwoli ustawić określone opcje.

 1. Połącz się z wtyczką Jetpack

Naciśnij przycisk akceptacji i zaczekaj na dokończenie procesu łączenia, co powinno zająć zaledwie kilka sekund.

 1. Ostatnie ustawienia

Odpowiedz na kilka pytań związanych z biznesem i wybierz plan cenowy lub darmową opcję.

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej

Wykorzystaj swój login i hasło do WordPressa, aby zalogować się do aplikacji mobilnej WooCommerce.

Aplikacja na telefon WooCommerce – czy warto?

Wygoda i szybkość w zakresie obsługi sklepu internetowego są niezwykle ważne, szczególnie wtedy, gdy nasz biznes cały czas rozwija się. Dzięki aplikacji WooCommerce na urządzenia mobilne, w każdej chwili i z dowolnego miejsca, możesz zarządzać oraz kontrolować wszystkie procesy mające miejsce w Twoim sklepie internetowym. Wystarczy, że będziesz mieć pod ręką telefon komórkowy lub tablet. Czy warto zainstalować aplikację WooCommerce? Jeżeli zależy Ci na komforcie i szybkości – zdecydowanie warto spróbować!

Masz więcej pytań odnośnie aplikacji WooCommerce lub innych rozwiązań dla sklepów online lub stron internetowych? Skontaktuj się z naszą agencją interaktywną z Wrocławia.

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
0 (0 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić