blog

Kto tworzy strony internetowe?

Ten post zawiera 1034 słów i 6705 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 5 minut.

Sprzedajesz produkty lub świadczysz usługi stacjonarnie, ale czujesz, że przydałaby Ci się reklama w internecie? A może chcesz rozpocząć sprzedaż online i poszukujesz wykonawcy strony internetowej? Dowiedz się, kto robi strony internetowe i na czym polega taka współpraca.

Strony internetowe a cena

Jedną z kluczowych kwestii jest budżet, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na budowę strony internetowej. Ile kosztuje strona internetowa? Cena strony internetowej zależy od wielu różnych czynników. Koszty mają związek przede wszystkim z tym, jak rozbudowana ma być nasza witryna. Oznacza to, że mniej zapłacimy za prostą stronę-wizytówkę, której celem jest zaprezentowanie firmy. Natomiast cena wzrośnie w przypadku rozbudowanej witryny, wyposażonej w wiele funkcjonalności.

Cena strony internetowej zależy również od danego wykonawcy. Zazwyczaj mniej zapłacimy w przypadku freelancera, a nieco więcej, jeżeli powierzmy stworzenie witryny profesjonalnej agencji. Znaczenie może mieć także renoma agencji interaktywnej, a w szczególności jej doświadczenie. Nowo powstałe firmy, które nie mogą jeszcze pochwalić się większym portfolio, z reguły mają zaniżone cenniki.

Na koszty stworzenia strony internetowej składają się także prace grafika, integracje z zewnętrznymi systemami, a także dodanie wersji językowych.

Możliwości freelancera

Strony www tworzone są także przez programistów będących freelancerami. Najczęściej działają oni w pojedynkę, a cena wykonania witryny jest w takim przypadku niższa. Dobrze jest jednak rozważyć, czy mamy wystarczająco dużo zaufania do konkretnej osoby. Niestety zdarzają się przypadki, gdy freelancer nieoczekiwanie przerywa z nami współpracę. Najczęstszym powodem są nagłe zmiany w życiu osobistym lub zawodowym. Co więcej, wybór osoby niedoświadczonej, która nie ma wystarczających umiejętności, może mieć opłakane skutki. W takiej sytuacji jesteśmy narażeni na to, że strona internetowa nie będzie prezentować się ani funkcjonować tak, jak tego oczekiwaliśmy. Co więcej, freelancer może zakończyć współpracę, nie dokańczając zlecenia. Dlatego, zanim zdecydujemy się na zatrudnienie freelancera, dokładnie sprawdźmy jego portfolio i opinie pochodzące od klientów.

Profesjonalne strony internetowe a agencja interaktywna

Ogromną przewagą agencji interaktywnej jest to, że pracuje w niej zespół różnych specjalistów. Są to zarówno wyspecjalizowani w różnych gałęziach programiści, a także graficy, UX designerzy, specjaliści od SEO, marketingu internetowego oraz koordynatorzy. Dlatego możemy mieć pewność, że nad naszym projektem będzie czuwać wiele osób. Specjaliści mogą wymieniać się własnymi doświadczeniami, a zarazem proponować najlepsze rozwiązania. Co więcej, agencje tworzące strony internetowe, zazwyczaj posiadają już doświadczenie związane z Twoją branżą. Dzięki temu możesz liczyć na to, że otrzymasz rozwiązania szyte na miarę Twoich potrzeb.

W naszej agencji strony internetowe Wrocław projektujemy, zaczynając od przeprowadzenia wnikliwej analizy. Badamy specyfikę Twojej firmy, branży oraz konkurencji. Znając potrzeby i oczekiwania Twoich klientów, możemy zaproponować Ci rozwiązania, które sprawdzą się najlepiej.

Samodzielne stworzenie strony internetowej

Czy stronę internetową można zrobić samodzielnie? Jeżeli tylko mamy dużo czasu oraz chęci, a tematy związane z IT nie są nam obce, możemy spróbować. Natomiast należy pamiętać o tym, że wykonanie strony internetowej może okazać się zadaniem ponad nasze siły, a w pewnym momencie i tak będziemy musieli skorzystać z profesjonalnej pomocy. Jeżeli nasza strona internetowa ma być bardziej rozbudowana, konieczne jest posiadanie konkretnych umiejętności. Nawet strony internetowe WordPress, które są znane z intuicyjnej obsługi, wymagają odpowiedniej wiedzy.

Kto robi strony internetowe, czyli od Back-end Developera do grafika

Skoro już wiemy, kto tworzy strony www, warto w tym momencie wejść nieco głębiej w szczegóły. Osoby, które pracują w agencjach interaktywnych, ale także freelancerzy, mogą być wyspecjalizowani w określonych dziedzinach. Możemy mieć więc do czynienia ze specjalistami, takimi jak:

  • Back-end Developer, czyli osoba odpowiedzialna za tworzenie oprogramowania. Zajmuje się także programowaniem baz danych oraz dba o bezpieczeństwo strony www. Mówiąc prościej, back-end to wszystkie elementy, które nie są widoczne dla użytkownika. Jednocześnie są one kluczowe pod względem prawidłowego funkcjonowania witryny.

  • Front-end Developer odpowiada za wdrożenie elementów, które są widoczne dla odbiorcy. Użytkownicy mogą wchodzić z nimi w interakcję. Front-end developer ma wiedzę z zakresu budowy interfejsu oraz projektowania doświadczeń użytkownika.

  • Full Stack Developer to programista, który ma wiedzę Back-end Developera oraz Front-end Developera. Oznacza to, że posiada wszystkie umiejętności, jakie są konieczne do samodzielnego wykonania całej strony internetowej.

  • WordPress/Joomla/Presta Shop itd. Developer to specjalista, który tworzy strony internetowe opierające się na konkretnym systemie. Jest to osoba, która specjalizuje się w robieniu stron internetowych bazujących na konkretnym silniku, takim jak np. WordPress.

To właśnie web developerzy stworzą dla nas stronę. Natomiast nie należy zapominać o innych specjalistach, którzy także przyczyniają się do powstania funkcjonalnej i pięknie prezentującej się strony www. Wśród nich są graficy i UX designerzy dbający o oprawę graficzną oraz zaprojektowanie witryny w taki sposób, aby była przyjazna dla odbiorcy, a więc zarabiała. Eksperci od SEO oraz copywriterzy dbają natomiast o dobre wypozycjonowanie witryny. Dzięki ich staraniom strona wskakuje na wyższą pozycję w wyszukiwarce internetowej.

Strony internetowe Wrocław

Szukasz wykonawcy strony internetowej we Wrocławiu? Doskonale! Jesteś spoza Wrocławia? Nic nie szkodzi! W naszej agencji interaktywnej tworzymy strony internetowe WordPress i MODX. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć stronę-wizytówkę, czy rozbudowaną witrynę, z pewnością spełnimy Twoje oczekiwania. Nasze usługi kierujemy zarówno do klientów z Wrocławia, jak i z pozostałych części kraju. Chcesz porozmawiać o Twoim projekcie w naszym biurze, a może umówić się na videorozmowę z dowolnego miejsca w Polsce i nie tylko? ComputerSoft strony internetowe Wrocław – stworzymy dla Ciebie unikalne miejsce w sieci!

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
5 (1 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić