blog

Administracja i zarządzanie serwerami w agencji interaktywnej ComputerSoft

Ten post zawiera 1051 słów i 7115 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 5 minut.

Poszukujesz firmy hostingowej, która profesjonalnie zajmie się administrowaniem serwerów? W agencji interaktywnej ComputerSoft oferujemy nie tylko zarządzanie serwerami, ale również możemy zaproponować Ci skorzystanie z naszego własnego, dedykowanego serwera dla sklepów PrestaShop. Sprawdź czym jest administrowanie serwereami oraz dlaczego warto zlecić to zadanie naszej agencji.

Administrowanie serwerami – na czym polega i dlaczego jest tak ważne?

Serwery stanowią najważniejszą część infrastruktury informatycznej. To właśnie one odpowiadają za działanie wszystkich aplikacji, które są konieczne do funkcjonowania biznesu, a także zabezpieczania i gromadzenia danych, jak i kontrolowania zasobów. Właściwie zaprojektowany, a następnie wdrożony system serwerowy, daje nam pewność co do ciągłości wszystkich procesów. Dlaczego prawidłowe działanie serwerów jest tak istotne? Wystarczy bowiem jedna awaria czy włamanie hakerskie, aby firma poniosła ogromne straty.

Wiemy już, jak ważne jest prawidłowe funkcjonowanie serwerów. Jednak, aby rzeczywiście gwarantowały niezawodność, muszą być monitorowane przez wyznaczoną do tego osobę. Nad serwerami czuwa administrator. Do jego zadań należy bieżące kontrolowanie działania serwerów oraz reagowanie w sytuacji, gdy pojawiają się różnego rodzaju usterki i awarie. Niektóre firmy zatrudniają taką osobą, inne zaś delegują administrowanie serwerem wybranym pracownikom. Pierwsze rozwiązanie zazwyczaj jednak wiąże się z dużymi kosztami, podczas gdy w przypadku drugiego, pracownicy z niewielkim doświadczeniem w zakresie zarządzania serwerem, nie są wystarczająco szybcy i skuteczni.

Optymalnym rozwiązaniem, które pomoże Ci zaoszczędzić, jest zlecenie zadań doświadczonej firmie, która przejmie obowiązki związane z zarządzaniem serwerem. Jest to nie tylko tańsza opcja, ale i bardziej efektywna. Specjaliści będą w stanie szybko uporać się ze wszelkimi nieprawidłowościami, a nawet mogą przewidzieć ewentualne problemy.

W naszej agencji interaktywnej ComputerSoft, również zajmujemy się administracją serwerami. Co więcej, posiadamy własny, dedykowany serwer, a dzięki znajomości sklepów PrestaShop, doskonale wiemy jak go optymalizować i ustawiać.

Posiadasz hosting współdzielony?

Z reguły dostęp do serwera oferowany przez hostingodawcę, jest dość ograniczony. Możesz jednak zdecydować się na przeniesienie na nasz dedykowany serwer. Na bieżąco monitorujemy jego działanie oraz dbamy o to, aby nie pojawiły się żadne usterki. W razie zaistnienia jakichkolwiek problemów, jesteśmy w stanie przeprowadzić dogłębną analizę, na co nie pozwalają hostingi z ograniczonym dostępem. Dzięki znajomości sklepów PrestaShop, jesteśmy w stanie działać wyjątkowo skutecznie i zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Do naszego serweru dostęp mają jedynie klienci posiadający sklepy internetowe PrestaShop.

Posiadasz serwer dedykowany?

Zdarza się, że po wdrożeniu serwer zostaje pozostawiony sam sobie, co oznacza, że nie jest on aktualizowany, a także nie są wykonywane kopie zapasowe. W międzyczasie mogą jednak pojawić się luki bezpieczeństwa, potencjalnie groźne dla naszego biznesu. Dzięki znajomości PrestaShop, jesteśmy w stanie zoptymalizować ustawienia konfiguracji w taki sposób, aby zapewniał ciągłość działań procesów, a jednocześnie, aby wszystko zostało ustawione w zgodzie z zaleceniami autorów określonego oprogramowania.

Dopiero zastanawiasz się nad wyborem hostingu dla swojego sklepu online?

W naszej agencji interaktywnej ComputerSoft, z przyjemnością pomożemy Ci w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania, które najlepiej spełni Twoje potrzeby. Co więcej, posiadamy własny, dedykowany serwer, w przypadku którego dobra znajomość PrestaShop, pozwala nam szybko i efektywnie go optymalizować i konfigurować. Skorzystanie z takiej opcji może okazać się idealne w szczególności dla sklepów rozpoczynających swoją działalność. Jednak bez względu na zastosowane rozwiązanie, zawsze możesz mieć pewność, że konfiguracja serwera będzie zrealizowana optymalnie w odniesieniu do wymagań oprogramowania PrestaShop.

Co możemy Ci zaoferować w ramach administrowania serwerem?

 • Aktualizacja oprogramowania
 • Bieżący monitoring działania serwera, a także czasu odpowiedzi aplikacji
 • Instalowanie różnego rodzaju aktualizacji
 • Archiwizacja danych
 • Optymalizacja konfiguracji
 • Stworzenie polityki kopii zapasowych
 • Plany rozwoju
 • Konsultacje

Jak wygląda współpraca z naszą agencją interaktywną?

Zanim otrzymamy od Ciebie wszelkie dostępy administracyjne, będziemy chcieli porozmawiać – zdalnie lub w naszej agencji interaktywnej we Wrocławiu. Podczas takiej rozmowy chcemy dowiedzieć się, jakie są Twoje oczekiwania i potrzeby. Dzięki temu będziemy w stanie zaprezentować Ci najlepszą możliwą propozycję. W dalszej kolejności przeprowadzamy audyt bezpieczeństwa. Dzięki niemu jesteśmy w stanie przedstawić działania, które należy wdrożyć, aby serwer funkcjonował jak najlepiej. Ustalamy także zakres naszej opieki administracyjnej oraz inne kwestie, takie jak na przykład czas reakcji. Nasza współpraca rozpoczyna się w momencie, gdy przejmujemy odpowiedzialność za serwer.Od tego momentu możesz odetchnąć ze spokojem – Twój serwer jest w najlepszych rękach 🙂

Dlaczego warto przekazać nam zarządzanie serwerem?

 • Mamy opracowane procedury oraz przygotowane narzędzia, które służą do monitoringu, dzięki czemu jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować na wszelkie nieprawidłowości.
 • Jesteśmy tańsi niż opłacenie kilku etatów osób, które miałyby zajmować się administracją serwerów w Twojej firmie.
 • Posiadamy doświadczenie, dzięki czemu potrafimy przewidywać oraz przeciwdziałać wszelkim problemom i usterkom. Wiemy, w jaki sposób naprawić różnego rodzaju awarie.
 • Jesteśmy szybcy, ponieważ błyskawicznie reagujemy na zaistniałe usterki oraz sygnały świadczące o nieprawidłowościach.
 • Jesteśmy efektywni, jako że zgromadzona wiedza, umiejętności, a także dokumentacja, pozwala nam pracować szybko i wydajnie.
 • Jesteśmy elastyczni, co oznacza, że nie musisz podpisywać długotrwałego kontraktu. Jesteśmy także otwarci na wszelkie Twoje sugestie i propozycje.
 • Naszą pracę wykonujemy starannie i uważnie, a więc przywiązujemy dużą uwagę do każdego szczegółu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie.

Ile kosztuje nasz pakiet hostingowy?

Nasza agencja interaktywna ComputerSoft zaopiekuje się Twoim serwerem za 300 zł miesięcznie. W zakres naszych działań wchodzi bieżące monitorowanie zadań backupu, szybkie reagowanie w sytuacji, gdy strona www nie działa oraz analizowanie potrzeb aktualizacji oprogramowania serwera.

Masz więcej pytań odnośnie administracji serwerem lub naszego dedykowanego serwera dla sklepów PrestaShop? Skontaktuj się z nami!

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
0 (0 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić