blog

WordPress jako system do intranetu

Ten post zawiera 867 słów i 5507 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 4 minut.

wordpress

Czym jest Intranet?

Intranet to sieć wewnętrzna danego przedsiębiorstwa, która służy do komunikacji wewnętrznej pomiędzy osobami, które w nim pracują. Dotyczy to zarówno podwładnych, jak i przełożonych. W przypadku dużych korporacji, gdzie wiele osób nie ma na co dzień styczności ze sobą, Intranet jako sposób przekazywania informacji wydaje się niezastąpiony, ale również i mniejsze firmy czerpią z niego wiele korzyści.

Korzyści płynące z Intranetu

Zastosowanie Intranetu w firmie to przede wszystkim duża wygoda i szybkość w zdobywaniu informacji, a co za tym idzie, także oszczędność czasu. Tym samym minimalizuje się ryzyko związane z dezorientacją, w tym przekazywaniem błędnych wiadomości. Ważnym aspektem jest umożliwienie dostępu do wiedzy niezbędnej do wykonania pewnych czynności. Zamieszczane są nie tylko standardowe instrukcje przydatne dla osób wdrażających się, ale i nowe procedury obowiązkowe dla wszystkich. Intranet to także doskonałe narzędzie do poprawy relacji międzyludzkich w firmie. Za jego pomocą pracownicy i przełożeni mogą wymieniać się opiniami, a także organizować spotkania integracyjne. Dzięki niemu zarząd ma możliwość poznania odczuć pracowników oraz ich pomysłów, które mogą usprawnić dotychczasowe działania.

Dlaczego warto wybrać WordPress?

WordPress od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, która związana jest przede wszystkim z intuicyjnym i wygodnym użytkowaniem. Z powodzeniem stosowany jest do tworzenia firmowych stron www, blogów czy sklepów internetowych. Niewątpliwy atut to rozbudowane możliwości zarządzania witryną. Korzystając z wielu dostępnych szablonów, łatwo można zmieniać jej wygląd. Równie swobodne jest edytowanie kategorii wpisów. Najważniejsze informacje, które powinny jako pierwsze dotrzeć do pracowników mogą zostać wyróżnione poprzez umieszczenie ich w centralnej części strony na przewijanej liście.

Ważną funkcją Intranetu jest przekazywanie wiedzy związanej z wykonywaną pracą. Za pomocą WordPress w prosty sposób steruje się biblioteką mediów, która służy do przesyłania obrazów, dokumentów, plików audio i video. Dzięki temu można zamieszczać materiały naukowe, takie jak filmy instruktażowe, podręczniki, instrukcje czy broszury. Mogą być to również informacje związane z benefitami pracowniczymi lub wzory dokumentów do wypełnienia. Wykorzystując funkcje biblioteki mediów można też przykładowo wstawić na stronę główną zdjęcie dotyczące lunchu, które po kliknięciu przekieruje pracownika do pliku PDF z aktualnym menu, jakie jest oferowane danego dnia przez firmę cateringową.

Co więcej, w ten sam sposób można także umieścić grafikę przekierowującą chętne osoby do strony, na której mogą wyrazić chęć regularnego otrzymywania newsletterów przedsiębiorstwa. Natomiast wszystkie wydania newslettera, ułożone w odpowiedniej kolejności na podstawie daty, mogą także zostać umieszczone na stronie głównej.

Istotną opcją, która powinna znajdować się w Intranecie jest kalendarz wydarzeń. Dzięki niemu pracownicy są informowani na temat uroczystości, imprez firmowych, a także konkursów, w których mogą wziąć udział. Za pomocą WordPress można ustawić wszelkie związane z nimi szczegóły, zapisywać szkice, sortować je według miejsc, organizatorów czy tagów. Natomiast pracownik może szukać wydarzeń według daty lub za pomocą słów kluczowych, a co więcej, ma możliwość ich komentowania.

WordPress zapewnia także swobodne zarządzanie galerią, dzięki czemu w Intranecie łatwo można dodawać do odpowiednich kategorii zdjęcia z firmowych uroczystości lub wyjść integracyjnych. Te najnowsze mogą być automatycznie wyświetlane na stronie głównej. Dodatkowo zdjęcia powiązane z danymi wydarzeniami mogą z automatu pojawiać się w konkretnych postach. Co więcej, istnieje opcja dodania znaków wodnych czy efektu lightbox, który umożliwia użytkownikom samodzielne powiększanie wybranych zdjęć.

Istotną cechą Intranetu, przede wszystkim w przypadku dużej organizacji, jest umożliwienie jej użytkownikom komunikowania się. Możliwość wzajemnej wymiany opinii na temat wdrażanych procedur czy też ogólnych działań firmy jest ważne zarówno z punktu widzenia pracowników, którzy mogą przedstawić swoje pomysły, jak i ze strony zarządu, który zyskuje wiedzę dotyczącą usprawnienia procesów. WordPress oferuje dodawanie komentarzy pod artykułami, wydarzeniami czy zdjęciami, a za pomocą darmowych wtyczek można stworzyć sprawnie funkcjonujące forum. Dzięki temu zarówno podwładni, jak i przełożeni zyskują możliwość bliższego poznania się, co przekłada się pozytywnie na pracę w zespole. Na forum użytkownicy mogą tworzyć własne grupy dyskusyjne oraz wymieniać się prywatnymi wiadomościami.

Intranet to niezastąpione narzędzie, w szczególności w przypadku dużych firm zatrudniających wiele osób. W celu stworzenia Intranetu dla własnego przedsiębiorstwa, warto rozważyć wybór WordPress, który zawiera wszystkie niezbędne w tym celu elementy oraz jest łatwy w obsłudze.

Źródło informacji stanowił projekt Intranetu dla http://www.xeos.aero/pl/, zrealizowany przez ComputerSoft

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
0 (0 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić