blog

Darmowe wtyczki SEO do WooCommerce

Ten post zawiera 1762 słów i 12039 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 8 minut.

obrazek przedstawiający wtyczki do seo dla wordpress

WooCommerce to wtyczka, dzięki której możemy przekształcić stronę internetową WordPress w sklep online. Obecnie ogromna liczba firm korzysta właśnie z takiej możliwości. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania, powstało wiele rozwiązań mających na celu ułatwienie działań SEO dla sklepów WooCommerce.

Czym jest SEO?

SEO, czyli Search Engine Optimization, to proces, który polega na budowaniu ruchu w witrynie z organicznych wyników wyszukiwania. Działania SEO obejmują optymalizację strony lub sklepu internetowego. Celem jest zwiększenie widoczności witryny. Dlaczego jest to takie ważne? Im lepsza widoczność, tym więcej potencjalnych klientów jest w stanie odnaleźć nasz sklep. Tym samym jesteśmy w stanie zwiększyć sprzedaż.

Podczas prowadzenia działań z zakresu pozycjonowania strony internetowej, istotne jest gromadzenie dokładnych statystyk związanych z witryną. Dzięki temu jesteśmy w stanie poznać zachowanie i motywy kupujących oraz odpowiednio zoptymalizować stronę.

Natomiast sama optymalizacja sklepu online lub strony www wiąże się w podjęciem czynności, takich jak link building, poprawa szybkości ładowania się podstron czy analiza fraz kluczowych.

Na szczęście obecnie mamy dostęp do wielu gotowych rozwiązań, które znacząco umożliwiają prowadzenie działań z zakresu SEO.

Darmowe wtyczki SEO do WooCommerce

Yoast SEO

To w zasadzie najpopularniejszy plugin dla stron internetowych opartych o WordPress. Podstawowa wersja Yoast SEO jest darmowa. Natomiast już nawet bezpłatna wersja posiada szereg ważnych funkcjonalności.

Co potrafi wtyczka Yoast SEO?

Możliwość konfiguracji tytułów (meta title), opisów (meta desription) i słów kluczowych (meta description).
Generowanie mapy witryny (sitemap).
Informowanie o odpowiedniej długości treści.
Udzielanie informacji odnośnie czytelności treści.
Przedstawianie statystyk związanych ze słowami kluczowymi (np. częstotliwość występowania).
Konfiguracja breadcrumbs.
Generowanie instrukcji dla robotów wyszukiwarki.
Integracja strony www z narzędziami dla webmasterów, które pochodzą od najpopularniejszych wyszukiwarek internetowych.
Wdrażanie nawigacji okruszkowej.

To tylko niektóre możliwości pluginu. Wtyczka Yoast SEO w wersji premium oferuje natomiast znacznie więcej funkcjonalności. Zostały one stworzone na potrzeby specjalistów SEO, aby ułatwić im pozycjonowanie strony internetowej.

Czy wtyczka Yoast SEO może być wykorzystywana także przez osoby, które nie posiadają doświadczenia? To zależy. Podstawowa wersja zawiera funkcje, które nie powinny sprawić większych trudności w obsłudze – jeżeli poświęcimy nieco czasu na zapoznanie się z nimi. Natomiast bardziej zaawansowane opcje wymagają już znacznie większej wiedzy i doświadczenia.

Rank Math SEO

To w zasadzie największa konkurencja dla wtyczki Yoast SEO. Jest to pierwsza wtyczka SEO WordPress do korzystania ze sztucznej inteligencji (Al). Rank Math SEO posiada wiele udogodnień zarówno dla specjalistów od pozycjonowania stron internetowych, jak i właścicieli witryn.

Co potrafi Rank Math SEO?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji podczas pisania treści zoptymalizowanych pod kątem SEO.
Możliwość optymalizacji nieograniczonej liczby słów kluczowych.
Możliwość integracji z Google Search Console i Google Analytics.
Zintegrowane narzędzie propozycji słów kluczowych.
Funkcje ułatwiające pozycjonowanie lokalne.
Monitor błędów 404.
Sugestie dotyczące linkowania wewnętrznego.
Zapewnianie pełnej kontroli poprzez menedżera ról.

Wtyczka Rank Math Seo pozwala na szybką optymalizację treści. Dzięki niej możemy na bieżąco obserwować aktualny ranking fraz kluczowych na stronie internetowej. Plugin dostarcza również propozycje linków wewnętrznych i powiązane słowa kluczowe. Wtyczka przydaje się też podczas pozycjonowania lokalnej firmy.

Wtyczka Seo Rank Math może być wykorzystywana praktycznie w każdej branży. Jest polecana zarówno sklepom internetowym, jak i bloggerom. Wszystkie funkcjonalności są dostępne bezpłatnie.

Google Tag Manager for WordPress

To rozbudowana wtyczka SEO, która pozwala wdrożyć Google Tag Managera do WordPress.

Jakie są zalety wtyczki Google Tag Manager?

Możliwość skonfigurowania analityki na stronie internetowej.
Możliwość konfiguracji DataLayer.
Łatwe odnajdywanie nieużywanych tagów.
Elastyczne zarządzanie tagami.
Ułatwienie działań z zakresu remarketingu.
Automatyczne odnajdywanie błędów w tagach.

Wtyczka Tag Manager for WordPress jest darmowa i łatwa w obsłudze nawet dla osób niedoświadczonych. Pozwala gromadzić dane, dzięki którym możemy prześledzić zachowanie klientów sklepu internetowego czy odbiorców strony internetowej.

SEO Framework

To darmowa wtyczka SEO dla WordPressa.

Jakie możliwości oferuje SEO Framework?

Mapa XML.
Nawigacja okruszkowa Google.
Pomoc w zoptymalizowaniu metadanych.
Otrzymywanie bieżących zaleceń.
Automatyczne generowanie tytułów i opisów zgodnie z wytycznymi Google.
Automatyczne powiadamianie sieci wyszukiwania o wszelkich zmianach w witrynie.
Pomoc w wyróżnieniu postów udostępnionych w sieciach społecznościowych.

Sztuczna inteligencja wykorzystywana we wtyczce SEO Framework pozwala automatycznie optymalizować strony oraz posty. Narzędzie to chroni przed popełnieniem istotnych, ale także typowych błędów SEO. Jest łatwe w obsłudze, więc nadaje się także dla osób nie będących profesjonalistami.

Easy Table of Contents

To bezpłatna wtyczka SEO, za pomocą której można automatycznie stworzyć spis treści dla wpisów na stronie internetowej. Easy Table of Contents analizuje bowiem treść z nagłówków. Co więcej, otrzymujemy różne możliwości konfiguracji spisu treści, a także kontrolowania tego, w jaki sposób jest on wyświetlany.

W czym pomoże nam Easy Table of Contents?

Automatyczne generowanie spisów treści.
Współpraca z różnymi edytorami stron.
Obsługa niestandardowych typów postów.
Konfigurowanie czasu i miejsca wstawiania spisu treści.
Wiele opcji konfiguracji wyglądu wstawianego spisu treści.
Użytkownik może opcjonalnie ukryć spis treści.

Wtyczka SEO Easy Table of Contents to znaczące ułatwienie dla osób, które aktywnie działają na blogu firmowym. Natomiast uporządkowanie tekstu w postaci stworzenia spisu treści, pomaga osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach internetowych.

WP Super Cache

Wtyczka WP Super Cache pomaga zoptymalizować stronę internetową pod kątem szybkości jej ładowania się. Działanie wtyczki polega na generowaniu statystycznych plików html ze strony WordPress. Oznacza to, że zamiast przetwarzania cięższych skryptów php, użytkownikom wyświetlają się strony statyczne.

Jakie przykładowe funkcje posiada WP Super Cache?

Tryb prosty (zalecany sposób korzystania) polega na zapisywaniu strony w formie statycznych plików html. Tryb ten pozwala utrzymać dynamiczność określonych elementów witryny.
Tryb ekspert przydaje się w sytuacji zwiększonego ruchu na stronie internetowej. Tryb ten w całkowitym stopniu pomija interpreter php.
Delete Cache to funkcja, która czyści zawartość pamięci cache. Jest użyteczna wówczas, gdy wprowadzane są duże zmiany na stronie internetowej.
Cache Timeout, czyli czas wygasania pamięci podręcznej.

Niewątpliwą zaletą wtyczki WP Super Cache jest odciążenie hostingu, a także skrócenie odpowiedzi serwera. Co więcej, sama konfiguracja pluginu jest bardzo łatwa. Wtyczka zawiera wiele użytecznych funkcjonalności, które stosowane są podczas optymalizacji strony www pod kątem SEO.

TinyPNG

Jest to wtyczka SEO, która pozwala zmniejszyć rozmiar plików PNG. Rezultaty są praktycznie niezauważalne gołym okiem, natomiast pojawia się bardzo duża różnica w wielkości pliku. Dzięki temu strony ładują się znacznie szybciej. W darmowej wersji można zoptymalizować 100 obrazów miesięcznie.

Jakie możliwości oferuje wtyczka TinyPNG?

Zaawansowane możliwości optymalizacji tła.
Automatyczna zmiana rozmiaru dużych obrazów przy ustawieniu wybranej szerokości i/lub wysokości maksymalnej.
Szybsze wyświetlanie obrazów JPEG poprzez progresywne kodowanie JPEG.
Możliwość zachowania metadanych związanych z prawami autorskimi czy datą utworzenia.
Kompresja animowanego PNG.
Obsługa dużej ilości witryn za pomocą jednego klucza API.
Automatyczne tłumaczenie na standardowe kolory RGB.
Możliwość konwertowania CMYK na RGB.

Wtyczka TinyPNG korzysta z inteligentnych technik kompresji bezstratnej w celu zmniejszenia rozmiarów plików PNG. Optymalizacja zachodzi automatycznie. Wszystkie te działania mają na celu przyspieszenie ładowania się strony internetowej.

KK Star Ratings

Jest to wtyczka SEO dla WordPressa, która chociaż dostępna jest w języku angielskim i hiszpańskim, nie powinna sprawiać żadnych trudności podczas jej konfiguracji. Wtyczka ta jest całkowicie bezpłatna. KK Star Ratings to gwiazdki zawierające dane, które są przechwytywane przez wyszukiwarki internetowe. Mówiąc wprost, jest to wtyczka SEO umożliwiająca użytkownikom dawanie ocen za pomocą gwiazdek.

Jakie funkcjonalności zawiera wtyczka KK Star Ratings?

Możliwość dokonania oceny poprzez gwiazdki w postach, na stronach oraz w publicznie dostępnych, niestandardowych typach postów.
Możliwość wyłączenia oceny w postach, które należą do określonej kategorii.
Dowolność wyboru w zakresie miejsca wyświetlania ocen.
Dostosowanie ilości gwiazdek.
Zezwolenie na głosowanie niezalogowanym użytkownikom.

Wtyczka KK Star Ratings umożliwia naszym odbiorcom przyznawanie ocen. Natomiast w obecnych czasach, przy tak dużej liczbie konkurencji, jest to ważne, aby pozytywnie wyróżnić się na jej tle.

Internal Links Manager

Jest to łatwa w obsłudze wtyczka WordPress, dzięki której następuje automatyczne dodawanie linków wewnętrznych. Odbywa się to w oparciu o określone słowa i frazy kluczowe. Należy podać adres URL oraz słowo kluczowe linku. Wtyczka ta jest bardzo prosta w użyciu.

Dlaczego warto zainstalować Internal Links Manager?

Poprawa współczynnika odrzuceń.
Użytkownicy zostaną dłużej na stronie internetowej.
Odbiorcy łatwo i szybko odnajdą interesujące ich treści.
Odpowiednie linkowanie wewnętrzne pomoże poprawić widoczność strony www w wyszukiwarce.

Linki wewnętrzne to jeden ze sposobów na poprawienie wyników SEO. Dzięki nim jesteśmy w stanie zwiększyć szanse na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. To natomiast oznacza, że więcej użytkowników odnajdzie naszą stronę lub sklep internetowy.

 

Istnieje wiele różnych wtyczek SEO do WooCommerce, które pomogą nam uzyskać lepszą widoczność w sieci, a przy tym są całkowicie lub chociaż w pewnym stopniu darmowe. Potrzebujesz pomocy w konfiguracji wtyczki, a może poszukujesz rozwiązania szytego na miarę swoich potrzeb? Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją interaktywną z Wrocławia, gdzie pomożemy Ci w każdej kwestii.

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
0 (0 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić