blog

Usługi dodatkowe, jakie oferuje agencja SEO

Ten post zawiera 982 słów i 6288 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 4 minut.

Oprócz standardowych usług związanych z optymalizacją i pozycjonowaniem strony internetowej, agencje SEO oferują także wiele usług dodatkowych. Oznacza to, że jeszcze efektywniej możemy wpłynąć na rozpoznawalność naszej marki, a tym samym zwiększyć sprzedaż.

Content marketing

Publikowanie wartościowych treści na stronie internetowej wpływa na podwyższenie pozycji witryny w przeglądarce Google. Często agencje SEO proponują usługi z zakresu copywritingu, ale mogą także oferować pomoc przy stworzeniu infografik, prezentacji, a także filmów. Tworzenie tekstów SEO stanowi jednak najpopularniejszą usługę dodatkową. Teksty muszą natomiast spełniać określone wymagania, aby efektywnie wpływały na pozycjonowanie strony internetowej. Przede wszystkim powinny posiadać odpowiednie nagłówki, być czytelne oraz zawierać słowa i frazy kluczowe. Teksty SEO powinny także pokrywać się tematycznie z branżą, w której funkcjonujemy. Dobrze, jeśli są w miarę obszerne. Co więcej, agencja nie tylko napisze dla nas artykuły na bloga firmowego, ale również stworzy opisy produktów oraz wszelkie pozostałe teksty, które pojawią się na różnych podstronach.

 

Kampanie Google Ads

Wiele agencji SEO oferuje działania z zakresu Google Ads. Jest to system reklamowy Google, który dawniej znany był pod nazwą Google AdWords. Pozwala on na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki, a także banerów reklamowych poza wyszukiwarką.  Sama publikacja takiej reklamy jest darmowa. Płaci się natomiast za kliknięcia w link. Google Ads to niezwykle szybki sposób na zwiększenie liczby osób odwiedzających naszą stronę internetową bądź sklep online. Istotne jest jednak odpowiednie zaplanowanie całej kampanii. Ważne, aby reklamy dotarły do potencjalnych klientów, czyli osób, które mogą być zainteresowane promowanymi produktami. Kluczowe  jest więc dokładne określenie grupy docelowej, oszacowanie budżetu oraz stworzenie właściwej treści – zarówno tekstu, jak i grafiki. Właściwa strategia wdrożona przez agencję SEO pomoże nam szybciej rozwinąć nasz biznes.

 

Marketing szeptany

Agencje SEO mogą także zaproponować nam usługi z zakresu marketingu szeptanego, znanego także pod nazwą buzz marketing czy whisper marketing. Celem prowadzenia takich działań jest wzbudzenie zainteresowania produktem, usługą lub też całą marką. Informacje na temat oferty są rozpowszechniane w Internecie za pomocą różnych technik. Chociaż marketing szeptany najczęściej kojarzony jest z zamieszczaniem polecających komentarzy na forach tematycznych lub w grupach na Facebooku, istnieją różne jego rodzaje. Można na przykład nawiązać współpracę z popularną w mediach społecznościowych osobą, która przetestuje nasz produkt i podzieli się spostrzeżeniami z odbiorcami albo założyć fanklub zrzeszający miłośników naszej marki. Dość popularny jest także marketing wirusowy (viral marketing), polegający na stworzeniu sytuacji, w wyniku której odbiorcy sami będą przekazywać między sobą informacje związane z naszymi produktami lub usługami. Agencja SEO przeanalizuje sylwetki naszych klientów, charakter firmy, a także aktualne trendy i zaproponuje najlepszą dla nas strategię.

 

E-mail marketing

Wdrożenie e-mail marketingu może być naprawdę skuteczne pod względem zwiększenia sprzedaży. Często zdarza się, że klient przegląda kilka konkretnych produktów, ale w rezultacie opuszcza stronę. W takiej sytuacji system może wysłać e-mail z rabatem, który zachęci go do dokonania zakupu. Analizowanie zachowań użytkowników jest w tym przypadku kluczowe. Widoczny przycisk służący zapisaniu się do newslettera, a także zachęta w postaci na przykład drobnego upominku albo rabatu na pierwsze zakupy, pozwolą zgromadzić wartościowe kontakty. Agencja SEO pomoże nam zbudować strategię w zakresie e-mail marketingu, dzięki czemu nie tylko zwiększymy sprzedaż, ale także zyskamy lojalnych klientów.

 

Facebook Ads

Reklama na największym serwisie społecznościowym to szansa na zyskanie tysięcy nowych klientów. Agencja SEO zadba o to, aby kampania Facebook Ads przyniosła jak najlepsze efekty. W tym celu specjaliści wybiorą grupę docelową, stworzą przykuwającą wzrok grafikę, chwytliwy tekst oraz odpowiednio będą zarządzać budżetem. Istotne jest także stałe kontrolowanie uzyskiwanych efektów, dzięki czemu można sprawdzić, czy obrana strategia jest właściwa, czy należy wprowadzić pewne modyfikacje. Niewątpliwą zaletą tworzenia reklam na Facebooku jest możliwość uzyskania szybkich efektów.

 

Branding

Jest to proces budowania wizerunku marki. Oznacza to, że agencja SEO pomoże nam wykreować taki wizerunek, dzięki któremu nasza firma będzie w stanie odróżnić się od konkurencji, a jednocześnie stanie się rozpoznawalna. Proces brandingu rozpoczyna się od dogłębnej analizy naszych oczekiwań, a także sylwetek potencjalnych klientów oraz sytuacji panującej w branży. Po ustaleniu planu działania, agencja SEO wspólnie z nami tworzy nazwę firmy, która będzie wzbudzała zainteresowanie. Istotne jest także dopasowanie logo oraz wybór przewodniego motywu graficznego, który będzie spójny z charakterem firmy. Dobra agencja SEO doradzi nam kierunek, w którym powinny podążać działania marketingowe naszej marki, aby jak najszybciej udało jej się rozwinąć.

 

Obsługa Social Media

Wiele agencji SEO oferuje obsługę firmowego konta na Facebooku czy Instagramie. Jest to spore udogodnienie, szczególnie dla małych firm, które nie posiadają działu marketingowego, a napięty kalendarz uniemożliwia aktywne prowadzenie kont na portalach społecznościowych. Agencja może jednak z powodzeniem wykonać te czynności za nas. Co więcej, doświadczeni specjaliści zadbają o to, aby posty pojawiające się na naszej tablicy, wzbudzały zainteresowanie i angażowały klientów. Ponadto, agencja SEO stworzy profesjonalną grafikę dopasowaną do każdego posta. Dobra agencja SEO udzieli nam również wskazówek odnośnie tego, w jaki sposób warto odpisywać na negatywne komentarze i wiadomości, aby zachować profesjonalny wizerunek firmy.

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
0 (0 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić