blog

Czy warto wybrać PrestaShop?

Ten post zawiera 383 słów i 2628 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 2 minut.

Założenie i prowadzenie sklepu internetowego nie musi być trudne. Tezę tę potwierdza PrestaShop. Co trzeba wiedzieć aby założyć własny e-commerce i czy warto skorzystać z PrestaShop? Poniżej przedstawiamy wady i zalety tego rozwiązania. Jeżeli planujesz rozpoczęcie działalności w handlu online albo chcesz zmienić platformę działania , to koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami.

Na czym polega PrestaShop?

Jest to intuicyjne oprogramowanie sklepowe, które umożliwia założenie oraz prowadzenie sklepu internetowego. PrestaShop to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu możesz samodzielnie rozpocząć przygodę w e-handlu. Warto jednak pamiętać, że, jak z każdą nowością, potrzeba czasu do całkowitego zrozumienia i sprawnego poruszania się w tej przestrzeni. Oczywiście zawsze jest możliwość skontaktowania się ze specjalistami, którzy pomogą przyspieszyć ten proces.

Wygląd sklepu internetowego PrestaShop jest indywidualną kwestią, którą możesz samodzielnie modyfikować i tworzyć niepowtarzalną witrynę. Oprogramowanie oferuje również liczne gotowe szablony,  które z początku mogą znacznie ułatwić działanie w aspektach wizualnych.

Czy warto wybrać PrestaShop? – wady i zalety

Rozpoczynając działalność ecommerce, przedsiębiorcy zawsze zastanawiają się jakie oprogramowanie wybrać. Czy warto zacząć działać na PrestaShop? Odpowiedź jest prosta – warto spróbować. Przede wszystkim dlatego, że jest to proste narzędzie, które daje ogromne możliwości rozwojowe. Dodatkowo założenie i konfiguracja sklepu jest zupełnie darmowa. W ofercie PrestaShop jest wiele darmowych i płatnych modułów, które udostępnią Ci wiele innowacyjnych rozwiązań. Oczywiście nie jest to idealnie narzędzie.. a więc czy warto? Poznaj zalety i wady PrestaShop.

ZALETY

  • Darmowe założenie i konfiguracja sklepu internetowego
  • Łatwa obsługa
  • Wsparcie języka polskiego
  • Szeroki wybór szablonów, modułów i dodatkowych funkcji
  • Wiele aktualizacji oraz poprawek
  • Open Source (otwarty kod)
  • Pomoc techniczna
  • Duże możliwości personalizacji

WADY

  • Wiele przydatnych funkcji i modułów jest płatnych
  • Tworzenie rozbudowanych e-commerce może z początku być skomplikowane

Rozpoczynając działalność w handlu internetowym warto pamiętać, że zawsze jest możliwość kontaktu ze specjalistami, a inwestycja w odpowiednią platformę funkcjonowania, jest inwestycją długoterminową.  

Sprawdź nasz artykuł o podobnej tematyce 📌 https://computersoft.net.pl/dedykowane-moduly-prestashop 

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
5 (2 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić