blog

Integracja BaseLinker z PrestaShop / WordPress WooCommerce

Ten post zawiera 1052 słów i 6778 znaków.
Przeczytanie tego posta zajmuje około 5 minut.

integracja

Dzięki systemowi BaseLinker możesz sprawnie zarządzać zamówieniami pochodzącymi zarówno z Twojego sklepu internetowego, jak i z innych kanałów sprzedaży, jak np. Allegro. Co więcej, system umożliwia integrację z kurierami czy też księgowością.

0

Zadaniem systemu BaseLinker jest integracja sklepów internetowych, takich jak np. PrestaShop lub WooCommerce (wtyczka, która pozwala uruchomić sklep internetowy na platformie WordPress) z serwisami marketplace, jak Allegro, Amazon czy eBay. BaseLinker umożliwia komunikację między platformą sprzedażową, a sklepem. Zamówienia mogą być zbierane jednocześnie ze sklepu, jak i z platformy.

Do największych korzyści płynących z systemu BaseLinker można zaliczyć:

  • integrację z dużą liczbą sklepów (np. PrestaShop, WordPress WooCommerce, Magento, WP eCommerce, iStore),
  • integrację z firmami kurierskimi (np. DPD, DHL, UPS, Paczkomaty, Fedex, Ruch),
  • synchronizację, która dotyczy aktualizacji cen oraz stanów magazynowych między sklepem, a serwisami marketplace,
  • umożliwienie wystawienia w tym samym czasie wielu produktów na platformie sprzedażowej poprzez wykorzystanie artykułów znajdujących się w sklepie.

Korzystając bezpośrednio z magazynu własnego sklepu, możesz szybko wystawić produkty na marketplace. Zamówienia ze sklepu oraz z serwisów sprzedażowych mogą być obsługiwane poprzez panel sklepu lub też w Managerze BaseLinker. Zaletą zarządzania całym procesem sprzedaży poprzez system BaseLinker jest możliwość podłączenia kolejnych kont marketplace, a także platform sklepowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, takich jak Asystent Pakowania, system znacznie usprawnia obsługę wszystkich zamówień.

Numer nadania przesyłki oraz status przekazywane są z BaseLinker do sklepu. Dzięki temu napływają do niego wszystkie aktualne informacje na temat zamówienia. Integracja sklepu z systemem BaseLinker umożliwia również tworzenie faktur w oparciu o zamówienia ze sklepu, a następnie przesyłanie ich do programu księgowego. Dodatkową zaletą integracji jest również samoczynne zamykanie oferty w przypadku zerowego stanu magazynu lub też automatyczne wznawianie po uzupełnieniu towaru. Można skorzystać także z wielu innych opcji, takich jak np. rozpoznawanie dzwoniącego, który zakupił produkt w sklepie – za pomocą aplikacji BaseLinkerCaller.

Moduły, które są wbudowane w platformy sklepów z reguły mają dość zawężone możliwości pod względem obsługi zamówień. BaseLinker ułatwia sprawne zarządzanie całym procesem sprzedaży. Za pomocą jednego systemu masz możliwość integracji sklepu z marketplace, firmami kurierskimi czy systemem księgowym. Wszystko obsługiwane jest poprzez wspólny interfejs.

Integracja BaseLinker z WooCommerce przynosi firmom realne korzyści w postaci usprawnienia procesu sprzedaży, a także ograniczenia ryzyka powstawania błędów. Tego typu rozwiązanie zastosowaliśmy dla firmy Bisaf (https://bisaf.pl/pl/) , powiązanej z ochroną zdrowia. Nasz klient generuje ponad 300 zamówień dziennie. Połączenie systemu BaseLinker z WooCommerce w znacznym stopniu skróciło i przyspieszyło proces wysyłki, jak i całej obsługi klienta. Tym samym firma działa sprawniej, a jej klienci są usatysfakcjonowani.

Integracja BaseLinker z Subiekt

1subiekt

Jeżeli korzystasz z BaseLinker oraz programu Subiekt, warto rozważyć ich wzajemną integrację. Takie połączenie z pewnością okaże się użyteczne zarówno w przypadku większego przedsiębiorstwa, jak i mniejszej firmy. Jedną z zalet takiego rozwiązania stanowi kontrola nad stanami magazynowymi. Wszystkie zamówienia pojawiają się natychmiastowo w systemie ERP. Każde zlecenie możesz obserwować z poziomu systemu magazynowo-księgowego bez konieczności logowania się do innej strony. Przeniesienie zleceń do Subiekta umożliwia rezerwację stanów magazynowych w celu realizacji zamówienia, które zostało złożone w sklepie online, na Allegro czy Amazon. Dzięki temu ograniczone zostaje ryzyko kilkukrotnej sprzedaży konkretnego, tego samego produktu.

BaseLinker wraz z programem Subiekt są także pomocne w zakresie księgowości. Dzięki ich integracji można uniknąć błędów, jakie mogłyby się pojawić podczas ręcznego uzupełniania dokumentów handlowych. Ceny Twoich produktów różnią się na poszczególnych kanałach sprzedażowych? Jeśli tak, połączenie BaseLinker z programem Subiekt jest stworzone przede wszystkim dla Ciebie. Ich współpraca sprawia, że na paragonach i fakturach pojawią się ceny produktów, które faktycznie obowiązywały klienta w danym czasie i na konkretnym kanale. Dzięki temu nie musisz się dłużej obawiać o błędy, jakie mogłyby zostać ujawnione po rozliczeniu.

Zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, w której klient złożył zamówienie za pobraniem, ale nie chciał później przyjąć przesyłki? Wystawiony dokument sprzedaży musi wówczas zostać anulowany, a w przypadku zamówienia na firmę, należy także podpisać korektę. Również w tym przypadku pomocna okaże się integracja programu Subiekt z systemem BaseLinker, która zaoszczędzi Twój cenny czas. Dzięki niej klient otrzyma dokument dopiero po odebraniu paczki, niezależnie od tego, czy płaci od razu poprzez Internet czy też za pobraniem. BaseLinker monitoruje status przesyłki, a Subiekt wysyła dokumenty na konkretny adres email.

Integracja BaseLinker z firmami kurierskimi

2integracja

System BaseLinker można połączyć także z firmami wysyłkowymi, takimi jak InPost, Paczkomaty, Poczta Polska, UPS, DHL, GLS, FedEx czy DPD. Istnieje także możliwość skorzystania z platformy wysyłkowej, jak Bliskapczka.pl, która obejmuje punkty nadawczo-odbiorcze Poczty Polskiej, jak np. Żabka, Orlen czy Kioski Ruch. W ofercie jest 9 firm kurierskich. Integracja systemu BaseLinker z Bliskapaczka.pl usprawnia i optymalizuje cały proces nadawania przesyłek.

Do BaseLinker można podłączyć różnych przewoźników jednocześnie, a wszystkimi procesami zarządzać w jednym miejscu – poprzez Managera Zamówień. Integracja z firmami kurierskimi umożliwia szybkie nadawanie przesyłek jako, że wiele czynności może odbywać się bez Twojego udziału. System potrafi drukować pojedynczo, jak i masowo etykiety przewozowe. Numer nadania automatycznie przekazywany jest do marketplace oraz sklepu online, a klientowi przesyłany jest link do śledzenia paczki. Ponadto, system może wygenerować protokół przekazania przesyłki, książkę nadawczą, a także wysyłać maile do klienta, gdy jego zamówienie osiągnie dany status.

Podobał Ci się wpis ?

Sending
Średnia opinia
0 (0 - liczba głosów)

powiązane artykuły

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić