Hurtownia Styropianu

Hurtownia Styropianu działa w branży budowlanej od 2005 roku. Firma specjalizuje się doradztwem w zakresie wykorzystania styropianu oraz nadzorem prac termomodernizacyjnych. Właściciel firmy posiada ponad 20 letnie doświadczenie przy projektowaniu prac i dostosowaniu materiałów do potrzeb klientów.

Cele projektu

Naszym priorytetem było stworzenie nowoczesnej strony, która umożliwi klientom intuicyjne i bezproblemowe wyszukiwanie produktów. Ponadto strona miała być przejrzysta i czytelna, tak aby umieszczone treści edukacyjne były łatwo dostępne. Chcieliśmy, aby użytkownicy mieli możliwość zastosowania różnorodnych filtrów, które ułatwiają zakupy online. Dodatkowo ważnym elementem było stworzenie kalkulatora styropianu, który obliczy indywidualne zapotrzebowanie klienta na ilość materiału.

Nasza rola

Naszym zadanie było zaprojektowanie i wdrożenie kompleksowej witryny. Wykorzystaliśmy system WordPress, który umożliwia intuicyjną obsługę panelu administracyjnego oraz łatwą edycję treści na stronie.

Proces

Rozpoznanie i badania

Współpraca rozpoczęła się rozmową z klientem, przeglądu inspiracji i rozpoznania konkurencji. Następnie nastąpiła analiza rozwiązań, które miałyby zostać wdrożone. Jako system wybraliśmy WordPress, przede wszystkim ze względu na jego intuicyjność oraz dużą ofertę funkcjonalności.

Więcej na temat WordPress znajdziecie tutaj 👉 https://computersoft.net.pl/wordpress-jako-system-do-intranetu

Makieta Low Fidelity

Zależało nam na stworzeniu logicznej architektury informacji. Precyzyjnie zaprojektowaliśmy strukturę strony skupiając się na każdym detalu. Dobraliśmy odpowiednie kategorie, tak aby przeglądanie strony w poszukiwaniu artykułów było szybkie i proste dla klientów.

Makieta High Filelity i animacje

Kluczowym elementem projektu było stworzenie kalkulatora styropianu, który miał służyć do przeliczania ilości m2 na m3 i na ilość paczek ( dowolnego styropianu EPS ). Jest to rozwiązanie, które znacznie ułatwia i przyspiesza klientom wybór produktów.

Testowanie

Przed wdrożeniem projektu przetestowaliśmy stronę internetową pod kątem awaryjności oraz funkcjonalności. Sprawdziliśmy czy wykorzystane rozwiązania odpowiednio działają oraz prześledziliśmy ścieżkę zakupową użytkownika, tak aby upewnić się, że klient nie napotka błędu podczas korzystania ze strony. Skupiliśmy się na funkcjach takich jak “kalkulator styropianu”, tak aby działał on niezawodnie i ułatwiał klientom zakupy.

Rezultat

Stworzyliśmy nowoczesną stronę internetową cechującą się łatwością korzystania oraz intuicyjną nawigacją. Zaprojektowane przez nas udogodnienia sprawiają, że realizacje zamówień jest zwykłą formalnością.

Zobacz stronę tutaj: 

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić