Portus - opieka nad osobami starszymi

Firma oferująca pracę w opiece nad osobami starszymi w Niemczech. Opiekunowie oraz opiekunki seniorów mogą wybierać spośród ofert wyjazdy na zastępstwo lub na dłużej. Firma zapewnia pomoc w zorganizowaniu dokumentów wyjazdowych oraz całodobową opiekę koordynatora.

Cele Kampanii

Naszym celem było dostarczenie informacji dla grupy docelowej na temat aktualnych ofert pracy. Zależało nam na otrzymywaniu przez firmę jak największej liczby wiadomości na Facebooku od osób realnie zainteresowanych podjęciem pracy. Pośrednio chcieliśmy także, aby więcej osób (zainteresowanych skorzystaniem z oferty firmy w przyszłości) obserwowało firmową stronę na Facebooku.

Kampania w Social Mediach

Rozpoznanie i badania

Zanim rozpoczęliśmy tworzenie reklam na Facebooku dla naszego klienta, przeprowadziliśmy dokładną analizę jego potrzeb i oczekiwań. Zapoznaliśmy się ze specyfiką branży, a także z grupą docelową, czyli osobami, które mogą być najbardziej zainteresowane wyjazdem do pracy do Niemiec. Znając preferencje i zachowanie grupy docelowej, mogliśmy przystąpić do dalszego działania.

Więcej o kampanii

Ustawienia dotyczące grupy docelowej firmy Portus zmieniały się nieco w zależności od aktualnych potrzeb firmy. Pierwotnie oferty skierowane były przede wszystkim do kobiet, jednak na przestrzeni miesięcy, coraz częściej dotyczyły obu płci, co spowodowało konieczność dopasowania reklamy do zmieniających się potrzeb naszego klienta. Z dużą uwagą podchodziliśmy również do tworzenia grafiki, która musiała być czytelna oraz zawierać jedynie najważniejsze informacje na temat określonych ofert. Jednocześnie grafika miała zachęcać odbiorcę do podjęcia działania.

Rezultat

Przeprowadzone przez naszą agencję interaktywną z Wrocławia, działania na Facebooku spowodowały, że firma Portus znacząco zyskała na popularności o czym świadczyły liczne nowe osoby obserwujące fanpage. Jednak przede wszystkim udało nam się uzyskać dużą aktywność odbiorców związaną z publikowanymi postami. Nie tylko przemawiały za tym reakcje pod postami z ofertami pracy, ale również częste wiadomości przesyłane przez osoby zainteresowane podjęciem pracy w opiece nad seniorami.

Zobacz stronę tutaj: 

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić