PKS Cargo

PKS Cargo to rozpoznawalny i doświadczony partner na rynku usług celnych i logistycznych. Firma funkcjonuje w obszarze agencji celnych, transportu, spedycji i logistyki, dzięki czemu jest w stanie zapewnić kompleksową realizację usług.

Cele projektu

Ze względu na to, że firma PKS Cargo oferuje swoim klientom szeroki zakres usług, strona internetowa musiała umożliwiać szybkie i sprawne wyszukiwanie konkretnych informacji. Jednocześnie miała podkreślać mocne strony przedsiębiorstwa i zachęcać odbiorcę do nawiązania współpracy. Witryna miała zostać stworzona w kilku wersjach językowych.

Nasza rola

Naszym zadaniem było stworzenie strony internetowej, która będzie prezentowała rozbudowaną ofertę naszego klienta w jak najbardziej przejrzysty sposób. Intuicyjne poruszanie się po witrynie stanowiło dla nas priorytet. Chcieliśmy również wdrożyć elementy interaktywne, które korzystnie wpływają na atrakcyjność użytkowania strony.

Proces

Rozpoznanie i badania

Przeprowadziliśmy szczegółowy wywiad, dzięki któremu mogliśmy poznać wszystkie oczekiwania naszego klienta. Zebraliśmy także niezbędne informacje dotyczące potrzeb firm korzystających z usług branży celnej i logistycznej, co pozwoliło nam podejść do procesu projektowania strony internetowej z pełną świadomością i zrozumieniem docelowej grupy odbiorców.

Makieta Low Fidelity

Po zebraniu wszystkich wniosków, przystąpiliśmy do opracowania makiety low fidelity. Przede wszystkim skupiliśmy się na stworzeniu przejrzystego podziału usług, który umożliwiałby szybkie odnajdowanie konkretnych informacji.

Makieta High Filelity i animacje

Na tym etapie zadbaliśmy o oprawę graficzną, a także dopracowaliśmy wszystkie szczegóły. Wzbogaciliśmy nasz projekt o pozostałe treści, tak aby tworzyły one spójną całość oraz w najlepszy możliwy sposób oddawały charakter działalności naszego klienta.

Testowanie

Strona internetowa została przez nas sprawdzona pod kątem poprawnego działania. Przeprowadzone przez nas testy zminimalizowały ryzyko pojawienia się niespodziewanych błędów i awarii w przyszłości.

Rezultat

Stworzona przez nas strona internetowa jest dostępna w 5 wersjach językowych – dla użytkowników posługujących się językiem polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim. Zadbaliśmy o interaktywne elementy, które odpowiadają za wygodniejsze korzystanie z witryny oraz wzbudzają zainteresowanie odbiorcy, takie jak interaktywna mapka agencji celnych i spedycji. Co więcej, umożliwiliśmy użytkownikom szybkie pobieranie materiałów, które dodatkowo zostały pogrupowane na określone kategorie. Zaprojektowana przez nas witryna w intuicyjny i przejrzysty sposób prezentuje wszystkie dostępne usługi. W tym celu stworzyliśmy dedykowane piktogramy. Dla ułatwienia, strona internetowa posiada wbudowaną wyszukiwarkę, dzięki której jeszcze szybciej można odnaleźć określone informacje. Wdrożona została także dedykowana wersja mobilna.

Zobacz stronę tutaj: 

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić