Debesto

Debesto wprowadziło prawdziwą internetową rewolucję w tradycyjnej branży okien i drzwi. Najważniejszą misją firmy stała się digitalizacja branży stolarki okiennej. Debesto pomaga klientom z całego świata w bezpiecznym oraz dochodowym imporcie polskich okien. Wraz ze stałym rozwojem, firma poszukuje nowych członków zespołu – pełnych pasji i zaangażowania.

Cele projektu

Naszym celem było stworzenie strony internetowej, która jest intuicyjna, a przede wszystkim szybka, co oznacza, że czas ładowania podstron powinien być jak najkrótszy, aby ułatwić użytkownikom sprawne przeglądanie informacji. Strona www miała być także w pełni responsywna i przyjazna dla urządzeń mobilnych. Ponadto, nasza agencja miała dokonać optymalizacji stron ogłoszeń pod przejmowanie ruchu z portalu OLX.

Nasza rola

Stworzyliśmy lekką i szybką stronę internetową, która jest przejrzysta i przyjazna dla odbiorcy. Zoptymalizowaliśmy widok ogłoszeń, stworzyliśmy intuicyjną zakładkę dotyczącą rekrutacji, a także stronę z podziękowaniem po wypełnieniu formularza. W odniesieniu do wymagań technicznych, zoptymalizowaliśmy stronę w taki sposób, aby można było łatwo ją pozycjonować. Ponadto, dla jak najlepszych efektów, wdrożyliśmy analitykę Google Analytics. Zastosowaliśmy również rozwiązania, dzięki którym edycja treści na stronie nie będzie sprawiała naszemu klientowi żadnej trudności.

Proces

Rozpoznanie i badania

Przeprowadziliśmy dokładny wywiad, który pozwolił nam poznać oczekiwania oraz potrzeby naszego klienta. Dzięki temu byliśmy w stanie zrozumieć specyfikę firmy Debesto, aby następnie móc zaproponować najlepsze rozwiązania.

Makieta Low Fidelity

Po zebraniu wszystkich wniosków, przystąpiliśmy do opracowania makiety low fidelity. Naszym głównym zadaniem było stworzenie intuicyjnej, łatwej w obsłudze oraz szybkiej strony internetowej.

Makieta High Filelity i animacje

Na tym etapie zadbaliśmy o oprawę graficzną, wysoką jakość zdjęć, a także dopracowaliśmy wszystkie szczegóły. Wzbogaciliśmy nasz projekt o pozostałe treści, tak aby tworzyły one spójną całość. Jednocześnie zadbaliśmy o to, aby strona pozostawała prosta i lekka.

Testowanie

Witryna została przez nas sprawdzona pod kątem poprawnego działania. Co więcej, wykonaliśmy dokładne testy związane z szybkością jej działania.

Rezultat

Stworzona przez nas strona internetowa jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także funkcjonalna. Przede wszystkim wyróżnia się doskonałą prędkością, która ma ogromne znaczenie dla odbiorcy, jak i w kontekście pozycjonowania. Osiągnięte w tej kwestii rezultaty potwierdzają raporty Google Page Speed, według których Spage Index, czyli wskaźnik mierzący szybkość wyświetlania zawartości strony podczas ładowania, wynosi 2,6 s., zaś ogólna wydajność kształtuje się na poziomie ok. 90%. Szybka prędkość ładowania została osiągnięta m.in. w wyniku wdrożenia blokady dodawania niezoptymalizowanej treści, minifikacji JS i CSS czy ładowania skryptów tylko tam, gdzie jest to wymagane.

Zobacz stronę tutaj: 

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić