Plexido

Polska marka Plexido to numer jeden na rynku europejskim wśród personalizowanych prezentów. Firma posiada bardzo bogatą ofertę gotowych produktów, ale także tworzy wzory na indywidualne zamówienia.

Cele projektu

Oferta sklepu internetowego Plexido to nie tylko gotowe produkty, ale również przedmioty na zamówienie. W związku z tym, naszym celem było wdrożenie rozwiązań, które umożliwią klientom sklepu łatwą personalizację produktów. Zależało nam na tym, aby użytkownik mógł swobodnie modyfikować wygląd danej rzeczy, a jednocześnie, aby administrator sklepu mógł w łatwy sposób dodawać nowe warianty kolorów czy czcionek.

Nasza rola

Naszym zadaniem było znalezienie rozwiązania, które pozwoli na sprzedaż personalizowanych przedmiotów poprzez sklep internetowy. W tym celu wykorzystaliśmy możliwości dostosowywania produktów dzięki możliwościom natywnym PrestaShop oraz modułu Custom Product Designer.

Proces

Rozpoznanie i badania

Przeprowadzony przez nas wywiad z firmą Plexido, pozwolił nam poznać specyfikę firmy oraz oczekiwania i potrzeby jej klientów. Musieliśmy znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli na zakup wyjątkowych, personalizowanych produktów.

Możliwości modułu Custom Product Designer

Wykorzystaliśmy moduł Custom Product Designer, który pozwala modyfikować wygląd produktów. Użytkownik może dodawać dowolny tekst oraz wgrywać własne zdjęcia, a następnie zmieniać ich położenie na konkretnym pzedmiocie. W dodanym tekście można także edytować styl, rozmiar czcionki, kolory oraz justowanie. Z poziomu panelu administratora w konfiguratorze modułu, można wprowadzać nowe kolory i czcionki. Ponadto, istnieje możliwość dodania łącza do filmu na platformie YouTube z prezentacją produktu lub też instrukcją jego personalizowania.

Możliwości natywne PrestaShop

Już sam sklep PrestaShop posiada funkcje, które pozwalają na wprowadzanie personalizacji produktu w sklepie online. Z poziomu panelu administratora można bowiem umożliwić wstawianie własnego tekstu do zamawianego produktu czy ustawić jego warianty. Z poziomu Back Office można generować kombinacje z atrybutów.

Testowanie

Wdrożone przez nas rozwiązania zostały sprawdzone pod kątem poprawnego działania. Przeprowadzone testy wskazały, czy wszystkie warianty produktów wyświetlają się w prawidłowy sposób oraz czy użytkownik ma możliwość ich edycji.

Rezultat

Dzięki możliwościom PrestaShop oraz modułowi Custom Product Designer, wdrożyliśmy rozwiązania, które umożliwiają dokonywanie spersonalizowanych zakupów. Klienci sklepu Plexido zyskują możliwość modyfikacji produktów w taki sposób, aby jak najlepiej odzwierciedlały ich preferencje, a jednocześnie mogły stać się wyjątkowym prezentem dla najbliższych.

Zobacz stronę tutaj: 

Zobacz, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić